Трамп ветував оборонний бюджет США на 2021 рік, який передбачав $250 мільйонів допомоги Україні
Президент США Дональд Трамп наклав вето на оборонний бюджет країни на 2021 рік, який зокрема передбачав виділення Україні 250 мільйонів доларів військової допомоги. Тепер, щоб подолати вето президента, Конгрес США має повторно голосувати.
Про це повідомляє CNBC.
Проєкт оборонного бюджету на 2021 рік становив понад 740 мільярдів доларів видатків. Більшість з них (635,5 млрд доларів) мали направити на базові потреби Пентагону.
Також у законопроєкт включили розширення санкцій щодо російських газопроводів «Північний потік-2» та «Турецький потік», та введення обмежень щодо Туреччини через закупку російських зенітних ракетних систем С-400.
Окрім цього Україні мали продовжити асигнування щодо військової допомоги. Щороку США виділяло Україні на військові потреби 250 мільйонів доларів.
Цьогорічний законопроєкт отримав підтримку в обидвох палатах Конгресу США. Однак Дональд Трамп неодноразово попереджав, що ветуватиме його, оскільки у тексті закону відсутній пункт про скасування розділу закону про етику у сфері комунікацій від 1996 року, який захищає технологічні компанії від судових позовів за публікації користувачів.
17 грудня Трамп вкотре написав Twitter: «Я буду ветувати закон про оборонний бюджет, який робить Китай дуже нещасним. Їм це сподобається. Розділ 230 має бути скасований».
Тепер, щоб подолати вето президента відповідне рішення мають підтримати дві треті сенаторів США.
То що це за розділ?
Розділ 230 ㅡ це один з пунктів законодавства США про регулювання інтернету, яке є частиною закону про етику у сфері комунікацій, ухваленого ще у 1996 році.
Розділ, проти якого так завзято виступає Трамп, гарантує, що проти представників вебресурсів, що базуються у США (таких як Facebook, Twitter чи YouTube) не можна позиватися через контент, який публікують їхні користувачі.
Так, згідно з цим пунктом, платформи соцмереж вважаються дистриб'юторами контенту, а не видавцями. За аналогією з книгарнями, громадянин США може позиватися проти видавця книги, який надрукував обурливий матеріал, але не проти продавця, що його розповсюджує.
Закон ухвалили зокрема і для того, щоб регулювати розповсюдження порнографії, жорстоких відео, тощо. Тоді, законодавці хотіли надати компаніям юридичний щит, який захищав би їх від десятків необґрунтованих позовів. Однак багато платформ почали зловживати цим пунктом закону та розміщувати матеріали будь-якого вмісту: від критики до дезінформації та відвертої пропаганди.
- Поділитися: