Німецький суд відмовив екологам у позові щодо «Північного потоку-2». Вони все одно обіцяють заблокувати газогон
Вищий адміністративний суд міста Грайфсвальда відхилив позов екологічної організації Deutsche Umwelthilfe (DUH) щодо газогону «Північний потік—2».
Про це йдеться на сайті суду.
Екологи вимагали доповнити рішення про планування газогону дослідженням ризиків, які пов'язані з небезпечними викидами метану. У своєму позові вони послалися на нові дослідження, які стосуються впливу метану на довкілля.
У суді відповіли, що газогон уже перевірили на газонепроникність, як цього вимагають правила безпеки. Також там зазначили, що рішення про затвердження планування газогону вже врахувало оцінку вплину на довкілля, зокрема викиду метану.
Що кажуть у DUH?
Організація анонсувала нові судові позови проти дозволу на будівництво та експлуатацію «Північного потоку-2». У DUH заявили, що вплив цього газогону на клімат залишається неконтрольованим.
«Після затвердження планування газогону стали відомі нові відомості про масштаби та наслідки викидів метану в ланцюжку постачання природного газу. Це не відіграло жодної ролі у попередньому процесі затвердження. Метан є основним компонентом природного газу та надзвичайно шкідливий для клімату», — наголосили екологи.
У січні 2021 року DUH уже блокував прокладання труб російського газопроводу. Ця організація спільно з Союзом охорони природи та біорізноманіття оскаржувала рішення про додатковий дозвіл на будівництво газопроводу у водах Німеччини. Відтак вони заморозили будь-які роботи на період оскарження.
Що треба знати про «Північний потік-2»?
Газопровід «Північний потік-2» збудував російський «Газпром» разом із провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії. Роботи уже завершилися і наразі триває процес сертифікації, якому намагається завадити Україна через великі безпекові ризики як для себе, так і для усієї Європи.
Європарламент закликав зупинити будівництво газопроводу, а німецькі природоохоронні організації подавали скарги, щоб заморозити прокладання труб. Але в Німеччині відповідали, що не можуть зупинити процес, адже проєкт будівництва схвалили багато років тому, а його скасування загрожувало б судами проти країни.
Росія після запуску газогону отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу в декілька мільярдів доларів на рік.