Нова допомога Заходу та виступ України в ООН: головне за ніч 20 квітня
Україна під час засідання Ради безпеки ООН розповіла про депортації та фільтраційні табори, а західні країни готують нову оборонну допомогу для Києва. Зібрали головне за ніч проти 20 квітня.
Допомога Заходу
Лідери США, Канади та Великої Британії на тлі початку нового етапу російсько-української війни пообіцяли збільшити постачання в Україну артилерії. Водночас CNN із посиланням на власні джерела повідомляє, що США готують для України ще один пакет оборонної допомоги на 800 мільйонів доларів. Що саме буде у цій партії — поки невідомо.
Також у Пентагоні заявили, що Україна вже отримала від партнерів додаткові бойові літаки та авіаційні запчастини для збільшення свого повітряного флоту. А в Чехії пообіцяли, що ремонтуватимуть українські танки і бронетранспортери, пошкоджені під час бойових дій.
Україна в ООН
Під час засідання Ради безпеки ООН представник України Сергій Кислиця заявив, що окупанти примусово переселили в росію вже 500 тисяч українців, серед яких 121 тисяча дітей.
За його словами, депортованих у росію українців відправляють до депресивних регіонів, серед яких північні території та острів Сахалін, а потім забороняють звідти виїжджати упродовж двох років. Кислиця каже, що росіяни також тримають десятки тисяч українців у фільтраційних таборах на окупованих територіях.
Також український представник розкритикував Радбез ООН через неефективність у протидії російському вторгненню. Він нагадав, що із січня відбулося вже понад десять зустрічей щодо російської агресії.
«Ми всі цінуємо свій час, тому дозвольте запитати вас: як наші зустрічі впливають на того, хто посідає місце в Радбезі, передбачене Статутом ООН для іншого суб'єкта, якого Ідеться про СРСР, який мав право вето під час ухвалення рішень. Тепер його місце займає росіявже не існує?» — запитав Кислиця.
Обговорення України
Лідери країн Заходу 19 квітня обговорили ситуацію з російським вторгненням, можливі шляхи підтримки України та ймовірні гарантії безпеки для неї після війни. В обговоренні взяли участь глави США, Канади, Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії, Польщі, Румунії, Японії, Європейської комісії, Європейської Ради та НАТО.
Політики підтримали Україну, пообіцяли сприяти притягненню росії до відповідальності, підтримали продовження фінансової підтримки Києва та обговорили, як надати гарантії безпеки Україні після війни, якщо вона не є частиною НАТО.
Невтішний прогноз
Міжнародний валютний фонд прогнозує уповільнення світового зростання економіки у 2022 році та посилення інфляції через російське вторгнення в Україну. В організації вважають, що глобальне зростання сповільниться приблизно з 6,1% у 2021 році до 3,6% у 2022 і 2023 роках. Це на 0,8% нижче щодо 2022 року і на 0,2% нижче, ніж прогнозували в січні щодо 2023 року.
МВФ зазначає, що війна в Україні призвела до гуманітарної кризи, а економічна шкода сприятиме значному уповільненню світового зростання та посилить інфляцію.
Ситуація на Донбасі
Розвідка Великої Британії повідомляє, що росія значно посилила обстріли на Донбасі, але українські війська відбивають численні спроби наступу окупаційної армії. Також розвідники зазначають, що російські війська досі не можуть розв'язати свої проблеми з логістикою і технікою.
Плани затонулої «Москви»
Один з уцілілих матросів затопленого крейсера «Москва» розповів своїй матері, що судно ішло висаджувати морських піхотинців в Одесі. Вона каже, що 14 квітня говорила телефоном зі своїм сином — матросом-строковиком, який служив на «Москві» й вижив.
Жінка переконана, що служба її сина була «мирною», і водночас розповідає, що крейсер ішов до Одеси, аби висадити там військових. Син також розповів їй, що знає про 40 загиблих.
Дзвінки шахраїв
Родичам військовослужбовців, які проходять службу у військових частинах і підрозділах, підпорядкованих Командуванню Військово-морських сил ЗСУ, почали надходити підозрілі телефонні дзвінки та повідомлення.
Шахраї телефонують із прихованих номерів та пропонують за грошову винагороду сприяти визволенню з полону. Також вони намагаються нібито з метою уточнення дізнатися особисті дані українських захисників.