Нові правила ввезення гумдопомоги та заповнення платіжок для сплати податків. Що зміниться з 1 грудня

Останній місяць цього року небагатий на зміни. Але все ж вони є. Так, на волонтерів чекають нові правила ввезення гуманітарної допомоги, а українські православні та греко—католики вперше святкуватимуть Різдво за новим стилем. Про це, а також про комунальні тарифи, зарплати та пенсії — у матеріалі hromadske.

Нові правила ввезення гумдопомоги

З 1 грудня починається впровадження електронного інструмента обліку гумдопомоги.

Тепер волонтерські організації можуть сформувати й подати декларацію на вебплатформі «Автоматизована система реєстрації гуманітарної допомоги». Далі її автоматично надішлють на митницю. За спеціальним цифровим кодом, який вказуватиметься у декларації, митники пропускатимуть вантаж.

До 1 квітня 2024 року триватиме перехідний період з можливістю подання паперової декларації. За цей час Мінісоцполітики у співпраці з іншими органами влади та громадськістю продовжить опрацьовувати коментарі та пропозиції щодо покращення системи.

Крім того, тепер організації після розподілу гумдопомоги повинні подавати публічні звіти. Це теж робитиметься через вищезгадану платформу. Зокрема, треба зробити опис ввезеного та повідомити, коли й де роздано вантаж, чи є залишки та які саме.

Такий механізм покаже шлях гуманітарної допомоги від донора через отримувача до набувачів та гарантуватиме прозорість процесу, вважають у Мінсоцполітики.

Водночас гуманітарна допомога для військових з 1 грудня ввозитиметься без гарантійних листів, які в міністерстві назвали «додатковим бюрократичним навантаженням». Інформацію про такі вантажі закриють для загалу з міркувань безпеки.

Різдво — 25 грудня

З вересня одразу дві українські церкви — Православна церква України та Українська греко-католицька церква — перейшли на новий календар. Відповідно, усі свята з нерухомими датами посунулися на 13 днів назад. Тож цього року віряни ПЦУ та УГКЦ відзначатимуть Різдво 25 грудня, а не 7 січня.

Священник ПЦУ Георгій Коваленко наголосив, що зміна календаря не повинна розділяти людей.

«Календарне питання — це не те, що має розділяти, бо святкуємо ми не дату, а певну подію. Якщо ми це робимо в різні дати, я не думаю, що від цього щось змінюється в нашому сповідуванні віри», — пояснив він.

Коваленко закликав громадян, які перейшли на новий календар, не зневажати тих, хто залишився на старому, і навпаки.

Крім того, у грудні українські православні та греко-католики вперше вшанують святителя Миколая Чудотворця 6, а не 19 грудня. Також змістилася дата Щедрого вечора — з 13 на 1 січня.

Податки сплачуватимуть по-новому

З 1 грудня завершився перехідний період, протягом якого заповнення реквізиту «Призначення платежу» під час сплати податків, зборів, інших платежів та ЄСВ було можливе у неструктурованому форматі.

Якщо до цього можна було заповнювати платіжки як за новими, так і за старими правилами, то тепер під час сплати податкових платежів та єдиного внеску необхідно правильно заповнювати всі обов’язкові реквізити.

Так, наприклад, у Державній податковій службі нагадали, як потрібно заповнювати поле під назвою «Призначення платежу»:

hromadske

Детальніше про зміни можна дізнатися на сайті ДПС.

Зарплати й пенсії

До кінця 2023 року мінімальна зарплата в Україні залишається незмінною — 6700 грн без урахування податку. Однак передбачається, що вже з 1 січня 2024 року мінімальна зарплата виросте до 7100 грн, а з 1 квітня — до 8000 грн.

Перерахунок пенсій у грудні також не здійснюватимуть.

Виплати переселенцям

У листопаді уряд вніс зміни до низки урядових постанов щодо обліку переселенців та виплат їм державної допомоги.

Відтепер переселенці працездатного віку, які не працюють без поважних причин, упродовж 3 місяців із дня призначення виплат повинні працевлаштуватися, зареєструватися як підприємці або подати заявку на отримання гранту для ведення бізнесу. Або ж набути статусу безробітного, зареєструвавшись у центрі зайнятості.