Новий очільник поліції Київщини не мав права працювати в держорганах до жовтня 2024 року — розслідування

Новий голова поліції Київської області Анатолій Щадило підпадав під люстрацію та мав бути звільнений, але зараз працює на посадах у поліції в порушення закону.

Про це йдеться в розслідуванні hromadske «Поліцейський парадайз».

Кар’єра генерала поліції Щадила в органах МВС триває з 1998 року. Станом на початок Революції гідності у 2013 році він працював заступником начальника поліції Волинської області Олександра Терещука з 2012 року.

У лютому 2014-го бійців волинського «Беркута» відправляли у відрядження до Києва. Про це вони самі розповідали вже після перемоги Євромайдану. Просили пробачення у громади та перекидали провину на керівника поліції Олександра Терещука.

Згідно з офіційною біографією, яка є в наявності редакції hromadske, Щадило працював у волинській міліції до літа 2014-го. Потім ще кілька місяців перебував «у розпорядженні керівництва». Таким чином, на посаді заступника голови обласної тоді ще міліції він пропрацював більше півтора року.

Директорка Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України у 2014-2016 роках Тетяна Козаченко проаналізувала біографію пана Щадила на прохання hromadske. Вона переконана — він точно підпадав під люстрацію та не мав, за законом, права працювати в державних органах до жовтня 2024 року.

«Не існує правових механізмів, крім указу президента, для звільнення від люстрації конкретної людини. Наскільки мені відомо, щодо нього немає указу президента про звільнення від люстраційних процедур. Тому зайняття будь-яких державних посад під час дії закону про очищення влади включно по жовтень 2024 року це незаконне зайняття посад», розповіла Тетяна Козаченко.

Сам Щадило стверджував під час розмови з hromadske, що працював на посаді заступника поліції Волинської області менше ніж рік. Це прямо суперечить його ж біографії.

«Я не міг підпадати під люстрацію, тому що я працював у Києві. Коли я прийшов на Волинь, я там пропрацював рівно три місяці. Я ж не розв'язую ці питання — включати мене в люстрацію чи не включати. Ми підтримували Революцію Гідності, тому, напевно, й не потрапили [під люстрацію]», — сказав Щадило.