Новий закон Південної Кореї «омолодив» усіх громадян. У країні змінили систему підрахунку віку
Громадяни Південної Кореї «помолодшали» на рік чи два через новий закон, який узгоджує традиційні методи підрахунку віку країни з міжнародними стандартами.
Про це пише BBC.
Південна Корея має свої традиції, як вираховувати вік людини. Поки решта світу рахує дні від моменту народження людини, південнокорейці також рахують час, який дитина проводить в утробі матері. Таким чином, коли дитина народжується на світ, у Південній Кореї її вже вважають однорічною.
Окрім того, «корейський вік» змінюється на Новий рік. Корейці, звісно, святкують свій День народження в дату народження, але вважають, що стали на рік старшими на Новий рік. Отже, дитина, народжена 31 грудня, вважається в Південній Кореї однорічною, а вже наступного дня, 1 січня, — дворічною.
Південна Корея, здається, є єдиною країною, яка офіційно використовує традиційну систему підрахунку віку в повсякденному житті, оскільки навіть КНДР прийняла міжнародну систему віку.
Із 1960-х років Південна Корея використовує міжнародну норму обчислення віку для медичних та юридичних документів. Але багато південнокорейців продовжували використовувати традиційний метод для всього іншого. Це спричиняло юридичні спори, скарги та плутанину.
Є й інша система підрахунку віку: вік дитини рахується від нуля при народженні, але кожного 1 січня додається рік. За цією системою у країні діє низка законів: про призов на військову службу, вступ до школи та розрахунок установленого законом віку для вживання алкоголю та куріння. Ці закони залишаться чинними навіть після переходу на міжнародний стандарт.
Новопризначений президент Південної Кореї Юн Сок Йоль рішуче наполягав на змінах у законодавстві, коли балотувався на посаду минулого року. За його словами, традиційні методи підрахунку віку призвели до непотрібних соціальних та економічних витрат. Наприклад, виникли суперечки щодо страхових виплат і визначення права на участь у державних програмах допомоги.
Південнокорейські законодавці проголосували за скасування традиційних методів підрахунку у грудні минулого року. Згідно з урядовим опитуванням, проведеним у вересні 2022 року, 86% жителів Південної Кореї заявили, що вони будуть використовувати «міжнародний вік» у своєму повсякденному житті, коли нові закони набудуть чинності.