Суд відмовив прокурорам у домашньому арешті Саакашвілі: як це було

Печерський суд Києвавідмовиву клопотанні прокурорів взяти під домашній арешт лідерапартії«Рухнових сил», екс—голову Одеської ОДА МіхеілаСаакашвілі.

Печерський суд Києва відмовив у клопотанні прокурорів взяти під домашній арешт лідера партії «Рух нових сил», екс-голову Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі та відпустив його на час слідства. Про це із зали суду передає кореспондент Громадського.

Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

У зв’язку з рішенням суду він заявив, що припиняє голодування. Саакашвілі зустріли понад 200 прихильників. Разом вони попрямували до Верховної Ради.

Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

Справу розглядала суддя Лариса Цокол. Засідання тривало майже 10 годин. Уранці Саакашвілі доставили до приміщення Печерського суду і вручили клопотання. Він відмовився підписувати його, але вже о 8:30 клопотання передали адвокатам.

Лідер партії «Рух нових сил» Міхеіл Саакашвілі на лаві підсудних Печерського райсуду, Київ, 11 грудня 2017 року Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

Суддя Печерського райсуду Лариса Цокол (у центрі) під час засідання з обрання запобіжного заходу Міхеілові Саакашвілі, Київ, 11 грудня 2017 року Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

У залі суду зібралися прихильники політика, процес контролювала велика кількість правоохоронців. Згодом Саакашвілі випустили й посадили поряд з адвокатом.

Адвокати просили зробити перерву та перенести засідання до більшої зали. Але суддя відмовила, оскільки, за її словами, це —найбільша зала.

Саакашвілі дозволили вийти з лави підсудних за захисним склом і сісти поряд з його адвокатами, Київ, 11 грудня 2017 року Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

Поряд з Міхеілом Саакашвілі його дружина Сандра (ліворуч), у залі народні депутати, зокрема лідерка ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко, Київ, 11 грудня 2017 року Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

Під час засідання із зали вивели грузинського оператора. «Я прошу поліцію вивести цього журналіста — він заважає проведенню судового процесу», — сказала суддя після того, як оператор кілька разів намагався проштовхнутися ближче до учасників судового процесу.

Близько 19:30 суддя пішла до нарадчої кімнати. О 20:07 суд відмовився арештувати Міхеіла Саакашвілі та відпустив його на час слідства.

10 грудня дружина Саакашвілі висловила побоювання, що після вироку його хочуть екстрадувати з Києва в Тбілісі.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як прихильники Саакашвілі марширували «за імпічмент Порошенка» (ФОТОРЕПОРТАЖ)

8 грудня позбавленого громадянства екс-очільника Одеської ОДА затримали в Києві. Генпрокурор Луценко повідомив, що  Саакашвілі помістили до ізолятора тимчасового тримання.

Його адвокат Павло Богомазов сказав, що політику повинні обрати запобіжний західпротягом 72 годин. Саакашвілі оголосив про безстрокове голодування.

ГПУ підозрює Саакашвілі в тому, що мітинги його партії «Рух нових сил» під Радою фінансувались олігархом-утікачем Сергієм Курченком.  За даними ГПУ, команда Саакашвілі отримала 500 тисяч доларів від Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прорив у наручниках: що зірвало затримання Саакашвілі