У неділю, 10 грудня, прихильники затриманого лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі пройшли маршем вулицями Києва.

У неділю, 10 грудня, прихильники затриманого лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі пройшли маршем вулицями Києва.

Марш назвали — «За імпічмент», кінцевою метою організатори називають відставку нинішнього президента Петра Порошенка.

Зранку у парку Шевченка зібрались близько 2000 людей з транспорантами, національною символікою та символікою партій і націоналістичних організацій.

Марш на підтримку затриманого лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі, Київ, 10 грудня 2017 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеМарш на підтримку затриманого лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі, Київ, 10 грудня 2017 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеМарш на підтримку затриманого лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі, Київ, 10 грудня 2017 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеПредставники батальону «Донбас». Марш на підтримку затриманого лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі, Київ, 10 грудня 2017 року Фото: Анастасія Власова/Громадське

Близько опівдня колона учасників рушила бульваром Тараса Шевченка у напрямку Хрещатика та Майдану Незалежності.

На початку колони, яка рухалась до Майдану, була дружина Саакашвілі, Сандра. Організатори акції заявили також про намір піти до Аскольдового провулку, де в ізоляторі тимчасового тримання перебуває Міхеіл Саакашвілі.

Марш на підтримку затриманого лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі, Київ, 10 грудня 2017 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеНародний депутат України Юрій Дерев'янко (в центрі) та дружина Саакашвілі Сандра Руловс (праворуч). Марш на підтримку затриманого лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі, Київ, 10 грудня 2017 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеМарш на підтримку затриманого лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі, Київ, 10 грудня 2017 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеМарш на підтримку затриманого лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі, Київ, 10 грудня 2017 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеМарш на підтримку затриманого лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі, Київ, 10 грудня 2017 року Фото: Анастасія Власова/Громадське

На Майдані мітингувальники зібралися біля сцени, з якої до учасників акції звернулися народні депутати, зокрема Семен Семенченко та Єгор Соболєв.

Близько 15 години марш рушив в бік Адміністрації президента.

Марш на підтримку затриманого лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі, Київ, 10 грудня 2017 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеНародні депутати України Єгор Соболєв (другий праворуч) та Володимир Парасюк (праворуч). Марш на підтримку затриманого лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі, Київ, 10 грудня 2017 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеМарш на підтримку затриманого лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі, Київ, 10 грудня 2017 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеМарш на підтримку затриманого лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі, Київ, 10 грудня 2017 року Фото: Анастасія Власова/Громадське

Правоохоронців на акції майже не було, декілька автобусів Нацгвардії стояли весь час осторонь. На самій акції у час проходу від парку Шевченка до Майдану поліції не було взагалі.

Марш на підтримку затриманого лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі, Київ, 10 грудня 2017 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеМарш на підтримку затриманого лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі, Київ, 10 грудня 2017 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеМарш на підтримку затриманого лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі, Київ, 10 грудня 2017 року Фото: Анастасія Власова/Громадське

Після того, яка учасники маршу прийшли до Майдану незалежності, частина з них вирушили до ізолятора тимчасового тримання, де перебуває Саакашвілі, і там влаштували акцію з вимогою відпустити його.

Згодом частина учасників маршу вирушили і провели акцію під будівлею Генпрокуратури.

Вони вигукували гасла з критикою на адресу генпрокурора Юрія Луценка, вимагали звільнити Саакашвілі і інших осіб, яких вони вважають політв'язнями.

Затриманий у Києві Міхеіл Саакашвілі оголосив про безстрокове голодування.

Увечері 8 грудня позбавленого громадянства екс-очільника Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі затримали у Києві.

Генпрокурор Луценко повідомив, що Саакашвілі помістили до ізолятора тимчасового тримання.

Адвокат Саакашвілі Павло Богомазов сказав, що політику повинні обрати запобіжний захід протягом 72 годин.

Громадське слідкувало наживо за подіями у Києві після затримання Саакашвілі.

5 грудня до квартири Саакашвілі прийшли з обшуками. Політика затримали, але його прихильники заблокували авто силовиків і звільнили політика. Після цього Саакашвілі разом із соратниками попрямував під Верховну Раду, де влаштували мітинг.

Генпрокурор Луценко заявив, що затримання Саакашвілі пов’язане з доказами фінансування мітингів «Руху нових сил» під Радою олігархом-утікачем Сергієм Курченком. За даними ГПУ, команда Саакашвілі отримала 500 тисяч доларів від Росії. 

Громадське слідкувало наживо з подіями навколо затримання Саакашвілі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прорив у наручниках: що зірвало затримання Саакашвілі

Поділитись: