Обшуки в Почаївській лаврі, ракетний удар на Донеччині та хабар для суддів із Києва: головне за 30 листопада
До Почаївської лаври з обшуками прийшла Служба безпеки України. російські окупанти атакували Покровський район Донецької області шістьма ракетами С—300, є загиблі та поранені. Суддів Київського апеляційного суду викрили на хабарі в 35 тисяч доларів. Зібрали головні новини за 30 листопада.
Обшуки в Почаївській лаврі
Співробітники Служби безпеки України зранку 30 листопада навідалися з обшуками до Почаївської Успенської лаври в Тернопільській області, якою користується Українська православна церква московського патріархату.
За даними слідства, на сайті монастиря оприлюднили публікацію, у якій ображали іудеїв, розпалювали релігійну ворожнечу щодо представників усіх церков, окрім УПЦ МП. Також у дописі поставили під сумнів існування України як суверенної держави окремо від росії.
Хабар суддям за скасування арешту
Детективи Національне антикорупційне бюро УкраїниНАБУ та прокурори Спеціалізована антикорупційна прокуратураСАП викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди в розмірі 35 тисяч доларів. За це вони мали скасувати арешт майна. У ЗМІ пишуть, що рішення стосувалося справи колишнього президента «Мотор Січі» В’ячеслава Богуслаєва.
Ракетний удар по Донеччині
У ніч проти 30 листопада росіяни вдарили шістьма ракетами С-300 по Покровському району Донеччини. Під обстріл потрапили Покровськ, Новогродівка та Мирноград. Загинули дві людини, також відомо про 10 постраждалих.
Розбір завалів на місці ракетного удару триває, там може бути родина з дитиною.
Окрім того, увечері 30 листопада окупанти завдали авіаудару по місту Торецьк, унаслідок чого загинула одна людина.
Перевищення епідемічного порогу
У трьох областях — Тернопільській, Житомирській та Чернівецькій — зафіксували перевищення епідемічного порогу високого рівня. Зокрема, це пов'язано із захворюваністю на ГРВІ, грип та COVID-19. Це означає, що в цих регіонах можуть посилювати протиепідемічні заходи.
Зміна імені депортованої української дитини
Україна вперше підтвердила факт зміни імені та прізвища українській дитині, яку депортували до росії. Це зробили лідер партії рф «Справедливая россия» Сергій Миронов та його дружина Інна Варламова, які вдочерили 10-місячну Маргариту Прокопенко з Херсона. Дівчинка стала Мариною Мироновою.
До Уповноваженого з прав людини звернулася опікунка рідної сестри Маргарити. Жінка просила сприяти встановленню місця перебування депортованої дитини та оформленню опіки над нею.
Відвідини військовополонених
Офіси омбудсменів в Україні та росії домовилися про відвідини полонених: росіяни навідалися до українських військовополонених в рф, а українці — до російських військових, які перебувають у полоні в Україні.
Представники російського омбудсмена відвідали 119 українських захисників. росіяни кажуть, що українцям надають медичну допомогу і в них була можливість телефонувати родичам. Полонені військові записали відеозвернення рідним.
Інші важливі новини
- Зеленський приїхав на передовий командний пункт оборонців Купʼянська.
- Під час виступу лаврова в ОБСЄ низка учасників засідання покинули свої місця.
- На Закарпатті тепер перевірятимуть документи в громадян — рішення Ради оборони.
- Норвегія пожертвує €21 мільйон на продовольчу безпеку України.
- Справу про держзраду депутата Деркача передали до суду.