Очільник Київської області розповів, коли буде безпечно повертатись на звільнені території
Людям поки не рекомендують повертатись у населені пункти Київської області, які звільнили від російських окупантів. Орієнтовною датою для повернення називають кінець травня.
Про це голова Київської обласної військової адміністрації Олександр Павлюк розповів в ефірі телемарафону.
Він рекомендує не поспішати повертатися на деокуповані території. Наразі в регіоні тривають активні роботи з розмінування місцевості, відновлення комунікацій. Окупанти після себе залишили не розірвані боєприпаси, мінні поля та пастки.
Найнебезпечнішими місцями області є Ірпінь, Буча та загалом Бучанський район, Гостомель, Бородянка та південний захід Іванківського району. Насамперед розмінування ведеться уздовж доріг, у населених пунктах та будинках, де проживають люди.
«Ми маємо дві черги робіт, основна черга — це кінець квітня. Ми плануємо забезпечити населені пункти можливістю проживати людей. І друга дата, це кінець травня. Я думаю в кінці квітня, можливо перед Пасхою ми зорієнтуємо на повернення до тих чи інших сіл. Але кінець травня, це більш реальна безпечна дата, що люди зможуть повернутись додому. До життя область може повернутись вкінці травня», — сказав Павлюк.
Також триває відновлення електрики та газопостачання в області. Без газу залишаються 85 населених пунктів. За словами голови ОВА, до 31 травня уся Київщина буде з електрикою.
За час окупації в Київській області знищено 14 мостів. Триває зведення тимчасових переправ. Павлюк наголошує, що пропускна здатність таких переправ буде меншою, тож можливе утворення заторів.
Звільнена Київщина
У Міноборони 2 квітня повідомили, що вся Київська область звільнена від окупантів. Зокрема, 28 березня українські військові повністю взяли під контроль Ірпінь, а 31 березня — Бучу та всю Бучанську громаду.
На звільнених територіях виявляють докази масових убивств цивільного населення: журналісти та представники влади почали публікувати відео та фотографії загиблих, які лежать просто на вулицях.
Вкрай складна ситуація у Бучі, де сотні людей поховали у братських могилах, а також у Бородянці, яка сильно зруйнована від бойових дій.