«Очільника» ЗАЕС, який перейшов на бік росіян, засудили до 10 років за ґратами — мер Енергодара

Колишнього інженера Запорізької АЕС, який після окупації перейшов на бік росіян та був призначений у «керівництво» станції, засудили до 10 років ув'язнення за колабораціонізм.

12 квітня Ленінський райсуд Запоріжжя оголосив вирок громадянинові Ч., який добровільно погодився обійняти посаду «першого заступника гендиректора» в окупаційному «керівництві» ЗАЕС.

Міський голова Енергодара Дмитро Орлов уточнив, що йдеться про українця Юрія Чернічука. В «Енергоатомі» повідомляли, що Чернічук працює головним інженером захопленої Запорізької АЕС. У травні 2022 року окупанти заборонили йому виїжджати з Енергодара, а працівники ФСБ проводили допит у захопленому місті.

У жовтні 2022-го, коли росія «анексувала» ЗАЕС, «Енергоатом» повідомляв, що Чернічук під керівництвом технічного директора «Енергоатому» буде ухвалювати всі технічні рішення щодо експлуатації енергоблоків ЗАЕС, а адміністрування станції перенесене до Києва.

А втім, уже в грудні «Енергоатом» повідомив про «колабораційну та зрадницьку діяльність Юрія Чернічука на користь окупантів» і звільнив його.

Служба безпеки України повідомляла, що Чернічук змушує українських атомників підписувати контракти із псевдоустановою, а також сприяв підключенню електростанції до енергосистеми рф.

У березні 2023-го Чернічуку повідомили про підозру за ч. 1 ст. 111-2 — пособництво державі-агресору. А президент Володимир Зеленський запровадив проти нього санкції на 50 років.

Чернічука визнали винним за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України — умисні дії, спрямовані на допомогу державі-агресору (пособництво), вчинені громадянином України, з метою завдання шкоди Україні шляхом реалізації рішень та дій держави-агресора, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Суд призначив йому 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємствах, установах та організаціях строком на дванадцять років, із конфіскацією всього належного йому майна. Цей вирок іще може бути оскаржений в апеляції.