ОГП просить для Медведчука заставу у 300 млн грн. Ось як йому обирали запобіжний захід (ВІДЕО)
Офіс генерального прокурора просить заставу у 300 мільйонів гривень для підозрюваного у держзраді депутата від «Опозиційної платформи — За життя» Віктора Медведчука. Політик заявив, що через санкції РНБО його рахунки заблоковані, але гроші зможуть внести його друзі.
Про це свідчить трансляція із засідання суду.
Депутат заявив, що має достатню суму задекларованих коштів, щоб внести заставу, але органи влади «зробили все можливе», щоб він не зміг цього зробити.
«Ви знаєте, що щодо мене та моєї дружини незаконно застосовані санкції РНБО і заблоковані всі рахунки, з яких можна перераховувати, а також рахунки, з яких могли б надійти кошти, щоб забезпечити заставу», — сказав депутат.
Однак він запевнив, що гроші на заставу нібито зможуть зібрати його друзі.
Водночас суд не відправив Медведчука під варту з заставою, йому призначили цілодобовий домашній арешт на два місяці.
hromadske проводило пряму трансляцію із зали суду, де Віктору Медведчуку обирають запобіжний захід.
Що передувало?
11 травня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала підозри депутатам від ОПЗЖ Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку,
Обвинувачення підозрює їх у державній зраді (стаття 111 Кримінального кодексу; максимальне покарання — до 15 років ув’язнення) та порушенні законів та звичаїв війни (стаття 438 Кримінального кодексу; максимальне покарання — до 12 років позбавлення волі).
Зокрема, Медведчука й Козака вважають причетним до трьох епізодів: замах на розкрадання природних ресурсів України, передання секретної інформації про Збройні Сили та організація підривної діяльності.
Перед повідомленням про підозру СБУ прийшла з обшуками до будинку на вулиці Монтажників, де Медведчук живе із сім'єю, та кількох приміщень, пов'язаних із ним. Це не перший випадок, коли правоохоронці й держава зацікавилися діяльністю Медведчука.
2 лютого РНБО запровадила санкції проти Тараса Козака — народного депутата від «Опозиційної платформи — За життя» та соратника Віктора Медведчука. Під санкції потрапили й 8 компаній, які володіють телеканалами ZIK, «112 Україна» та NewsOne.
19 лютого Рада нацбезпеки і оборони України запровадила санкції проти Медведчука та Козака. Обмеження ввели у зв'язку з розслідуванням СБУ щодо фінансування тероризму.
Ще один епізод стосується частини нафтопродуктопроводу «Самара — Західний напрямок» — основного джерела постачання російського дизпалива до України. Ним володіла ТОВ «Прикарпатзахідтранс» — компанія, що офіційно не належить Медведчуку, але, як вважається, пов'язана з наближеними до нього людьми.
Влада вважає, що частину проводу компанія отримала незаконно, а НАБУ порушило справу через привласнення цього об’єкта. У квітні влада арештувала нафтопровід й передала його в управління «Укртранснафті».
На початку березня також відбулися масштабні обшуки у мережі АЗС, яку пов'язують із Медведчуком. Її підозрюють у несплаті 240 мільйонів гривень податків.