Окупаційна влада Криму заявила, що потопи розв'язали проблему з водою на півострові
Усі водосховища Криму під час потопів, які стаються там від початку літа, наповнилися і запасу води у них вистачить на наступні два роки.
Про це сказав віцепрем'єр Росії Марат Хуснуллін в ефірі телеканалу «Росія 24»,
«З огляду на гострий дефіцит води, тепер у нас запас води на цей рік, і ще на перехідний, є повністю», — сказав він.
За словами Хуснулліна, окупаційна влада в Криму починає роботи з оновлення очисних споруд на півострові і дощової каналізації.
«У нас проблеми з очищенням вод, і президент (РФ Володимир Путін — ред.) не просто так сказав і дав мені пряме доручення проконтролювати очисні споруди Чорноморського узбережжя Кавказу і Криму», — каже російський віцепрем'єр.
Негода на півострові
У Криму з початку літа йдуть дощі. На 3-5 липня там оголосили чергове штормове попередження.
З 17 червня в Криму окупаційна влада оголосила режим надзвичайної ситуації. Тоді спочатку двомісячна норма опадів випала на сході півострова, наступного дня — тримісячна на південному березі.
Підтопило більше як 600 будинків, рятувальники евакуювали майже 1,8 тисячі людей, були перебої з водо-, електро- і газопостачанням. Найбільше постраждали Керч і Ялта. На півдні Криму загинув чоловік, безвісти зникла жінка, 58 людей травмувалися.
Що треба знати про «водну блокаду» Криму?
Після незаконної анексії Криму Росією Україна перекрила канал, яким вода з материкової частини потрапляла на півострів. Цим забезпечували до 85% потреб Криму в прісній воді.
Українська влада наголошує, що за міжнародним правом окупаційна влада несе повну відповідальність за водопостачання та забезпечення населення цієї території іншими ресурсами.
Так званий глава Криму вимагав порушити в РФ кримінальні справи проти тих, хто перекрив Північно-Кримський канал. Водночас представництво президента України у Криму відкинуло всі звинувачення, нагадавши, що повну відповідальність несе окупаційна влада.
У Міністерстві закордонних справ України наголошують, що води для побутового використання в Криму достатньо. Як пояснив речник МЗС Олег Ніколенко, цього ресурсу не вистачає через масштабну мілітаризацію півострова.
«Фактично російські військові поставили під загрозу задоволення базових потреб кримського цивільного населення», — зазначив Ніколенко.