Окупанти на Запоріжжі завозять росіян для «голосування» на псевдовиборах — Генштаб
росія продовжує готуватися до проведення «виборів» у тимчасово окупованій Запорізькій області. Так, у регіон завозять жителів рф та розселяють у покинутих будинках для фальсифікації «голосування» і створення «потрібної картинки» для російських медіа.
Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України зранку 25 серпня.
Також в одному з тимчасово окупованих населених пунктів на Запоріжжі окупаційна «влада» планує провести «вибори» у змішаному форматі: так зване голосування на «дільницях» та обхід квартир і будинків. Обхід планують розпочати завчасно — із 30 серпня.
Окрім того, у захопленій частині регіону окупанти посилюють тиск на місцевих щодо паспортизації. Зокрема, без громадянства рф неможливо буде оплатити комунальні послуги, інтернет та мобільний телефон.
Також на Запоріжжі збільшується кількість чеченських військових. За даними Генштабу, вони поводяться дуже агресивно та «жорстоко ставляться» до порушення комендантської години місцевими.
Про «вибори» на окупованих землях
росія хоче провести 10 вересня 2023 року «вибори депутатів» на окупованих територіях чотирьох областей України — Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської. Загалом планується проведення приблизно 80 виборчих кампаній.
За даними Генштабу ЗСУ, на тимчасово захопленій території Запорізької області окупанти вже почали готуватися. Очікується, що туди приїдуть представники від партії «Єдина росія» для створення груп агітаторів та інформаторів із-поміж місцевих колаборантів.
Українська розвідки закликає українців на окупованих землях надавати дані щодо псевдовиборів та колаборантів.
Верховна Рада України офіційно звернулась до іноземних держав із проханням не визнавати ці «вибори».
Нагадаємо, минулого року окупанти проводили псевдореферендуми про приєднання до складу рф у тимчасово захоплених регіонах Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.
Жителі окупованих територій та місцева влада розповідали, що озброєні групи окупантів ходили з бюлетенями по домівках, погрожували, коли люди не хотіли відчиняти двері, а також відмічали, хто голосує проти.
Офіційна позиція вищого керівництва України — проведення псевдореферендумів не має значення, оскільки Сили оборони продовжать звільняти всі захоплені території. Так звані голосування тривали, поки українські військові активно контрнаступали на Харківщині та півдні, звільняючи захоплені землі.
США та інші країни США, Японія, Німеччина, Британія, Франція, Італія, Канада«Великої сімки», країни Європи, Казахстан і Сербія, оголосили, що не визнають «результати» псевдореферендумів.