Окупанти просунулись у Бахмуті, лінія фронту тепер проходить річкою — британська розвідка
За останні чотири дні сили приватної військової компанії «Вагнер» узяли під контроль більшу частину східної частини міста Бахмут Донецької області. У центрі міста річка Бахмутка тепер позначає лінію фронту.
Про це повідомило Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані власної розвідки.
Там зазначають, що українські сили утримують контроль над західною частиною міста та зруйнували ключові мости через річку, яка проходить із півночі на південь через смугу відкритого ґрунту завширшки 200-800 метрів між забудованими районами.
«Оскільки українські підрозділи можуть вести вогонь з укріплених будівель на заході, цей район перетворився на зону бойових дій, що, ймовірно, ускладнить силам "Вагнера" спроби продовжити лобовий наступ на захід», — зазначили у відомстві.
Однак додали, що українські сили та їхні лінії постачання на заході залишаються вразливими для спроб росії обійти військових із півночі та півдня.
Доповнено о 12:40. Військове командування України наразі не повідомляло про відхід українських військових із міського району Забахмутка, про захоплення якого вже заявляли російські ресурси.
У Сухопутних військах ЗСУ повідомили, для оборони Бахмута залучені сили й ресурси, які не дають противнику реалізувати свій задум, ламають його плани та змушують відмовитися від просування вперед.
«Справжні герої зараз — це захисники, які на своїх плечах тримають східний фронт і, не шкодуючи ані себе, ані ворога, завдають йому максимальних втрат. Необхідно виграти час для накопичування резервів та початку весняного контрнаступу, який вже не за горами», — сказав командувач Східного угруповання військ генерал-полковник Олександр Сирський.
Ситуація в місті
російські війська не припиняють штурм Бахмута. Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий розповів, що головною штурмовою силою окупантів залишається ПВК «Вагнер», хоча їхні втрати становлять сотні людей щодоби.
«Вагнерівці» були буквально «гарматним м’ясом» вісім місяців. За словами Череватого, їх використали примітивним, екстенсивним шляхом для виснаження українських підрозділів — західні аналітики називали це «хвилями м’ясних атак».
З огляду на великі втрати ПВК «Вагнер» їх підсилюють підрозділами повітряно-десантних і механізованих військ. Артилерія та авіація, які завдають ударів на цьому напрямку, також залучаються з регулярних сил росії.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) припускав, що російські війська захопили східну частину Бахмута на схід від річки Бахмутка після контрольованого відходу українських військ. Про це також 8 березня заявив глава ПВК «Вагнер» євген пригожин.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг припустив, що найближчими днями Бахмут може бути повністю захоплений, але це не обов’язково означатиме якийсь переломний момент у війні.
Командувач Сухопутних військ Олександр Сирський заявив, що актуальність утримання Бахмута лише зростає, адже оборона міста дозволяє підготувати резерви. Він додав, що в разі захоплення Бахмута в росіян «будуть розв'язані руки» і вони зможуть розпочати «широкомасштабний наступ із застосуванням армійських і десантних частин на бойовій техніці».