За добу в районі Бахмута було 12 боєзіткнень. Головною штурмовою силою залишаються «вагнерівці» — Череватий

За минулу добу на Бахмутському напрямку відбулося 72 бойових зіткнення, зокрема 12 — у районі Бахмута. Головною штурмовою силою окупантів залишається ПВК «Вагнер», хоча їхні втрати становлять сотні людей щодоби.
Про це розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в етері єдиного телемарафону.
Він розповів, що Бахмут надалі залишається епіцентром бойових дій. 7 березня розвідка Великої Британії повідомила, що на вихідних українські сили, ймовірно, стабілізували свій периметр оборони після попереднього просування росії на північ від міста.
Череватий пояснив, що стабілізація означає, що ворогу не вдається розвинути свій успіх у наступальних діях, водночас по ньому завдають вогневого ураження, зупиняються його актуальні дії, не вдається просуватися далі та досягати тактичних перемог.
За словами Череватого, за минулу добу на Бахмутському напрямку відбулося 102 обстріли різними типами ствольної та реактивної артилерії та 72 бойових зіткнення в районах населених пунктів Берхівка, Дубово-Василівка, Оріхово-Василівка, Іванівське і власне Бахмута.
Лише у районі Бахмута було 35 обстрілів та 12 бойових зіткнень. Так, було знищено 115 окупантів, ще 197 зазнали поранень різного ступеня важкості.
Череватий зазначив, що «вагнерівці» продовжують бути головною штурмовою силою окупантів. Але, з огляду на великі втрати, вони підсилюються підрозділами повітряно-десантних і механізованих військ. Артилерія та авіація, які завдають ударів на цьому напрямку, також залучаються з регулярних сил росії.
«Хоча [глава ПВК "Вагнер" євген] пригожин у своєму стилі вихвалявся, що в них дуже розвинуті й ці напрямки. Але, звичайно, потужні удари завдає саме регулярне військо», — сказав Череватий.
Він додав, що «вагнерівці» вісім місяців були буквально «гарматним м’ясом» — їх використали примітивним, екстенсивним шляхом для виснаження українських підрозділів, західні аналітики називали це «хвилями м’ясних атак».
Що відбувається у Бахмуті?
Зазначимо, американський Інститут вивчення війни (ISW) припускає, що російські війська захопили східну частину Бахмута на схід від річки Бахмутка після контрольованого відходу українських військ. Про це ж 8 березня заявив глава ПВК «Вагнер» пригожин.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що не виключає захоплення міста найближчими днями, але це не обов’язково означає якийсь переломний момент у війні.
«Ми бачимо, що росія перекидає більше військ, більше сил, і те, чого їй бракує в якості, вона намагається компенсувати кількістю [...] Це лише підкреслює, що ми не повинні недооцінювати росію. Нам слід продовжувати надавати підтримку Україні», — сказав він.
Президент Володимир Зеленський в інтерв'ю CNN сказав, що в разі захоплення контролю над Бахмутом окупанти можуть піти далі на Донецькому напрямку, зокрема до Краматорська та Слов'янська.
В ISW припускають, що російським військам, імовірно, не вистачає механізованих сил, необхідних для просування за Бахмут, а тактичні «штурмові загони», які використовуються для штурму міста, ймовірно, не здатні вести маневрову війну.
- Поділитися: