Омбудсменка каже, що процес звільнення полонених через Медведчука триває. Але коли вони будуть вдома — невідомо

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова стверджує, що процес передавання українських полонених із окупованих територій Донбасу продовжується.

Про це вона написала у своєму Telegram-каналі.

Трохи контексту: 21 січня голова української делегації у Тристоронній контактній групі з урегулювання війни на Донбасі Леонід Кравчук заявив, що процес передання полонених зупинився, бо літак, яким мали їх доправити, нібито не вилетів.

«За наявною в мене інформацією, реалізація рішення керівництва так званих самопроголошених республік «ДНР» та «ЛНР» про односторонню передачу на контрольовану урядом України територію наших співгромадян, які незаконно утримуються у місцях несвободи на тимчасово окупованих територіях Донбасу, — продовжується», — написала Денісова.

Водночас омбудсменка уточнила, що точна дата їхнього повернення поки невідома. За її словами, щодо деяких полонених, яких планують передати, ще досі тривають засідання у так званих судах. Тому й кількість та імена тих, кого повернуть, невідомі.

«За словами батьків та близьких, заявлені громадяни жодного разу не виходили на зв'язок з рідними, а їхнє місце перебування їм невідомо», — додала Денісова.

Вона також додала, що з початку січня 2021 року кількість незаконно утримуваних громадян України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей збільшилася. Наразі їх 267, із яких 226 — цивільні особи, зокрема 4 волонтери, 37 — військовослужбовці, 4 — представники добробатів.

Більше про передавання полонених

Раніше так звані представники самопроголошених республік оголосили, що в односторонньому порядку передадуть на підконтрольну Україні територію групу українських полонених. Про це домовився лідер проросійської «ОПЗЖ» Віктор Медведчук, не попередивши офіційну українську сторону.

Як повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, бойовики «ДНР» мали передати на підконтрольну урядові України територію шістьох незаконно утримуваних людей, «ЛНР» — трьох.

Глава української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що в делегації не можуть не вітати повернення наших громадян на територію, підконтрольну Україні. Проте він зазначив, що приватні особи не мають права втручатися в питання міждержавного та міжнародного врегулювання збройних конфліктів.