ОП відреагував на рішення суду про незаконне призначення глави НАБУ. Звинувачують попередників у поспішних призначеннях
Офіс президента відреагував на рішення Конституційного суду про визнання незаконним призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро. Кажуть, що беруть «до відома рішення» та звинувачують попередників у необдуманих рішеннях.
Про це йдеться у заяві Офісі президента.
У Зеленського вважають, що саме «непродумана, поспішна, а часто — спекулятивна практика кадрових призначень» попередників (тобто тодішнього президента Петра Порошенка — ред.) призвела до того, що призначення Ситника визнали неконституційним.
Там додали, що неконституційним є саме призначення директора, але рішення суду не скасовує чинності самого НАБУ.
А зараз Офіс президента очікує «ефективної роботи від виконувача обов'язків директора» до проведення конкурсу на посаду нового керівника.
Перед цим представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський казав, що бути в.о директора може перший заступник Ситника Гізо Углава.
Як відреагували в НАБУ?
28 серпня Конституційний суд визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро. У НАБУ назвали рішення політично вмотивованим та наголосили, що воно ухвалене у рекордно короткі терміни невдовзі після оприлюднення «плівок ОАСК», у яких фігурував Конституційний суд.
Кому заважає Ситник?
Оскаржували указ про призначення Ситника народні депутати — всього 51 парламентар. Серед них і такі, як Олександр Дубінський, Максим Бужанський та Олександр Куницький від «Слуги Народу», які входять до так званої групи «К» (Коломойський). А НАБУ, до слова, веде розслідування щодо Ігоря Коломойського.
Сам Ситник прямо говорив, що Коломойський хоче його звільнення через справи ПриватБанку і Укрнафти, збитки держави у яких перевищують 10 мільярдів гривень.
«Тому очевидно, що продовження олігарха у парламенті постійно робить якісь там гучні заяви, певні спроби, от зараз є звернення до Конституційного суду», — сказав тоді Ситник.
Є серед авторів подання і велика кількість депутатів від «Опозиційної платформи — за життя», зокрема і Віктор Медведчук, Ілля Ківа.
Серед слуг у списку голова фінансового комітету Ради Данило Гетманцев, а також Юрій Корявченков, ака «Юзік».
Як призначали Ситника?
Новостворене НАБУ отримали першого і поки єдиного директора у квітні 2015 року. Тоді Артему Ситнику було 35 років, його називали «темною конячкою» відбору. Він вже мав 10 років досвіду роботи в прокуратурі, але під час президентства Януковича пішов з органів і працював у приватних юридичних фірмах.
Створення НАБУ було однієї з вимог Міжнародного валютного фонду та Європейської комісії для запровадження безвізу з Євросоюзом. Закон про створення Бюро Рада ухвалила у жовтні 2014 року. У січні 2015 року вперше в історії України було оголошено відкритий конкурс на посаду директора НАБУ, на який подали документи 186 людей. В ньому і переміг Ситник.