Опитування: більшість українців вважають Зеленського некомпетентним та не підтримують другий термін його президентства
Соціологи опитали громадян України щодо їхнього ставлення до Володимира Зеленського на посаді президента. Результати свідчать, що більша частина людей вважає Зеленського некомпетентним, не підтримує його балотування на другий термін та у цілому пов'язує з ним негативні емоції.
Про це повідомили у «Центрі Разумкова», який опитував українців з 29 липня по 4 серпня.
Так, результати опитування свідчать, що у 33,7% респондентів Зеленський викликає переважно негативні емоції, у 19,2% ㅡ переважно позитивні, у 28,7% ㅡ рівною мірою негативні та позитивні, а у 13,9% ㅡ не викликає якихось емоцій.
Окрім того, 47,5% респондентів вважають, що особисті якості Зеленського переважно не відповідають посаді президента. Ще 17,6% були протилежної думки, а 27,5% ㅡ що відповідають і не відповідають однаковою мірою.
На питання, чи володіє Зеленський достатнім професійним досвідом і компетентністю, щоб бути президентом України (за п’ятибальною шкалою), більшість респондентів відповіли негативно. Так, 53,9% опитаних присудили президенту бали «1» або «2» за компетентність. Водночас 19% надали високу оцінку компетентності Зеленського, тобто бали «4» або «5».
На питання щодо оцінки наявних результатів діяльності Зеленського на посаді президента, 42,2% опитаних відповіли переважно негативно. Також 13,9% респондентів відповіли переважно позитивно, а 39,8% зазначають, що є як негативні, так і позитивні результати.
Очікування від подальшої діяльності Зеленського на посаді президента у більшості випадків також виявилися переважно негативними ㅡ 39,5%. Водночас у 18,9% респондентів переважно позитивні очікування, а 32,3% опитаних вважають, що будуть як негативні, так і позитивні результати.
На питання про ставлення, якщо Зеленський заявить про повторне балотування на пост президента, 48% відповіли негативно, 21,9% ㅡ позитивно, 18,5% ㅡ байдуже, а 11,6% ㅡ вагалися з відповіддю.
Про опитування
Опитування проводили з 29 липня по 4 серпня 2021 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Було опитано 2 019 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком окупованих територій, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з ймовірністю 0,95.