Освітній омбудсмен пояснив, чи можуть невакцинованих педагогів не допустити до роботи
Керівник закладу освіти не має права обмежувати доступ учителя до роботи в школі, якщо той не вакцинувався проти коронавірусу. Це забороняє закон.
Про це 10 серпня розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов.
Він нагадав, що з початком навчального року в разі потрапляння регіону в «жовту», «помаранчеву» або «червону» зону офлайн продовжать працювати лише ті школи, у яких 80% працівників вакцинувалися проти коронавірусу. Інакше школи перейдуть на дистанційне чи змішане навчання.
Омбудсмен наголошує, що підтримує вакцинацію та закликає всіх учителів робити щеплення. Але додає, що відповідно до закону вакцинація наразі є добровільною.
Тому керівник закладу освіти не має права обмежувати доступ учителя до роботи в школі, якщо він не отримав щеплення.
«Саме тому як посадова особа я діятиму в межах чинного законодавства та захищатиму права педагогічних працівників, якщо директори не допускатимуть їх до роботи», — наголошує Горбачов.
Також він засудив антивакцинаторів, зокрема й серед педагогів, які відмовляються щеплюватися через антинаукову позицію.
Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет 10 серпня повідомив, що в середньому по всій Україні вакцинували до 35% освітян. Кількість вакцинованих різна залежно від регіону. Так, станом на 15 липня у Волинській області щеплення зробили приблизно 10% освітян, а в Київській — 90%, у Житомирській та Львівській — 50-60%, зазначив Шкарлет.
Водночас із 1 вересня школи будуть працювати у звичному форматі — без змішаного чи дистанційного форматів навчання. Але якщо регіон потрапить у «жовту», «помаранчеву» або «червону» зону, то зважатимуть на рівень вакцинації вчителів.
З 24 лютого в Україні діє адаптивний карантин: регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, де карантинні обмеження залежать від епідемічної ситуації. Наразі всі регіони «зелені», хоча деякі з них не відповідають показникам цієї зони.
Наразі адаптивний карантин триває до 31 серпня, МОЗ рекомендуватиме продовжити його ще на два місяці. Крім того, з 5 серпня в Україні запрацювали оновлені правила в'їзду: повертається ПЛР-тестування для невакцинованих українців та іноземців. Детальніше читайте тут.