Падіння російського Іл-76 і домовленості зі Словаччиною в оборонній сфері: головне за 24 січня
У Бєлгородській області рф упав російський військово—транспортний літак Іл—76. Україна та Словаччина підписали спільну заяву, яка посилить «двосторонні відносини на основі взаємної довіри та поваги». Зібрали головні новини за 24 січня 2024 року.
Падіння Іл-76
Уранці 24 січня російські Telegram-канали, які пов'язують з російськими силовиками, повідомили, що у регіоні впав військово-транспортний літак Іл-76.
Кремлівські ЗМІ з посиланням на Міноборони росії писали, що на борту літака нібито були 65 українських військовополонених, яких перевозили для обміну, а також 6 членів екіпажу і троє супровідників. У катастрофі літака звинуватили Україну.
Водночас українські ЗМІ з посиланням на джерела стверджували, що Іл-76 перевозив ракети для комплексів С-300, якими росіяни обстрілюють Харківщину.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.У Головному управлінні розвідки Міноборони України підтвердили, що 24 січня готувався обмін полоненими між росією та Україною. Однак заявили, що росія не попереджала про перевезення українських полонених на точку обміну літаком (щоб забезпечити безпеку повітряного простору) і немає достовірної та вичерпної інформації щодо того, хто саме перебував на російському Іл-76.
На тлі інформації про падіння російського літака в Генеральному штабі ЗСУ заявили, що «будуть і надалі вживати заходів зі знищення засобів доставлення, контролю за повітряним простором для знищення терористичної загрози, зокрема на Бєлгородсько-Харківському напрямку».
Словаччина не блокуватиме допомогу Україні
Словаччина не блокуватиме 50 мільярдів євро для України від ЄС, про що заявляла раніше, а також підтримуватиме вступ України до Європейського Союзу та «формулу миру» президента Володимира Зеленського.
Про це вдалося домовитися під час зустрічі прем'єр-міністрів України та Словаччини, яка відбулася в Ужгороді.
Крім того, словацький уряд не перешкоджатиме Україні щодо купівлі зброї та техніки у словацького бізнесу.
Висновки щодо причин деформації тунелю в київському метро
Згідно з попередніми висновками науковців, причина деформації тунелю між станціями метро «Деміївська» та «Либідська» — у неякісному проєктуванні та будівництві цієї ділянки тунелю.
У КМДА стверджують, що саме цей відрізок тунелю метро проходить у надскладних гідрогеологічних умовах: ґрунти дуже водонасичені, з шаром торфу, дрібного й середнього піску. А втім, експертне дослідження ще триває.
Гладковському-молодшому продовжили арешт
Ігоря Гладковського, сина колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, залишили під заочним арештом. Він фігурує у справі про розкрадання 13 млн гривень.
Суд залишив без задоволення апеляційну скаргу захисту. Адвокати Гладковського оскаржували рішення суду від 11 січня про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Бюджет Держкіно закликають направити на ЗСУ
Десятки представників української кіноспільноти звернулися до президента Володимира Зеленського, уряду та Верховної Ради із закликом перенаправити бюджет Держкіно на потреби Сил оборони.
Підписанти заявляють про недовіру до керівництва агентства через «системний непрофесіоналізм та недоброчесність». Вони закликають звільнити керівництво Держкіно, провести прозорий конкурс на посаду нового очільника Держкіно і членів Ради, а також розробити новий проєкт Стратегії розвитку кіно.
Інші важливі новини за день
- ГУР про спецоперацію зі знешкодження бомбардувальників рф: бійці пройшли 600 км, командир загинув.
- Гроші за боєприпаси від Міноборони отримала компанія зі зв'язками в Москві — розслідування.
- «Маніфест 42» скасовує раніше запланований протест. Кажуть, що влада вжила потрібних заходів.
- На Рівненщині жінка померла під час лікування зубів під анестезією.
- Перед судом постануть військкоми Рівненщини, які побили підлеглого.