Панівна партія Грузії вирішила не називати Зурабішвілі президенткою та «ігнорувати її статус»

Панівна в парламенті Грузії партія «Грузинська мрія» вирішила більше не називати президенткою Саломе Зурабішвілі та повністю ігнорувати її статус.

Про це повідомляє інформаційний портал «Новости Грузия».

«У неї немає легітимності з боку депутатів, обраних народом, з боку більшості, яка її обрала. Тому ми називатимемо її не президентом, а просто Саломе Зурабішвілі... опозиційним політиком», — заявив виконавчий секретар «Грузинської мрії» Мамука Мдинарадзе.

Цього разу обурення панівної партії викликало інтерв'ю Зурабішвілі французькому телеканалу LCI. Її запитали, чи сподівається вона, що володимир путін і Сі Цзіньпін колись постануть перед судом — китайський лідер за звинуваченням у геноциді уйгурів, а президент рф за воєнні злочини та злочини проти людяності.

Зурабішвілі відповіла узагальнено, не називаючи імен, але й не відокремлюючи путіна та Сі Цзіньпіна: «Я вірю, що має настати історичний момент, який усе розставить на свої місця. Але якщо ви запитаєте мене, чи я думаю, що це реалістично, то я відповім: ні».

Уряд Грузії захвилювався, що інтерв'ю Зурабішвілі може завадити курсу на стратегічну співпрацю з Китаєм. Прем'єр Іраклі Гарібашвілі сказав, що заяви президентки нічого не означають, і особисто зустрівся з послом Китаю в Грузії, щоб запевнити в «дружбі та симпатії» до КНР та Сі Цзіньпіна.

Попередні скандали

«Грузинська мрія» звинувачувала Саломе Зурабішвілі в порушенні Конституції, оскільки та здійснила закордонні поїздки, не отримавши дозволу уряду. Згідно зі ст. 52 Конституції Грузії, президент «за згодою уряду здійснює представницькі повноваження в зовнішніх відносинах, веде переговори з іноземними державами та міжнародними організаціями».

Улітку адміністрація Саломе Зурабішвілі анонсувала серію візитів президентки до країн ЄС, зокрема й до України. Утім, уряд Грузії їх не погодив через нібито «ризики» просування заяв Зурабішвілі, що можуть нашкодити інтересам Грузії.

Попри все, Саломе Зурабішвілі все ж поїхала на зустрічі за кордон та заявила, що планує продовжувати візити. У відповідь у «Грузинській мрії» заявили, що розпочинають процедуру імпічменту президентки.

У середині жовтня Конституційний суд Грузії встановив у діях Зурабішвілі порушення грузинської Конституції. Звернення депутатів парламенту Грузії про імпічмент президентки підтримали шість членів Конституційного суду, троє виступили проти. Та зрештою парламент Грузії провалив голосування за імпічмент Зурабішвілі.