У Грузії заявили про підготовку «держперевороту» за «сценарієм Євромайдану». Україна відреагувала

Служба держбезпеки Грузії заявила про викриття плану з підготовки «держперевороту» у країні за «сценарієм Євромайдану». А готують його нібито українські посадовці грузинського походження. Україна відкидає ці звинувачення.

Про це йдеться у заяві служби держбезпеки Грузії.

Влада Грузії заявляє, що в країні планують організувати дестабілізацію та громадянські заворушення у жовтні-грудні, коли мають бути опубліковані звіти ЄС щодо просувань країни на шляху вступу до Євросоюзу. Розрахунок організаторів нібито базується на тому, що оприлюднений висновок буде негативним.

Служба державної безпеки Грузії стверджує, що організатори заворушень мають у своєму розпорядженні інформаційні мережі, а план нібито збираються реалізувати за координації та фінансової підтримки інших країн. Тож «зі штучно прикріпленим до влади гаслом "проросійськості"» змовники нібито спробують створити сприятливий ґрунт для заворушень і провести насильницьку зміну влади.

Одним з авторів плану називають Гіоргі Лорткіпанідзе — колишнього заступника міністра внутрішніх справ Грузії, який у 2015-2016 роках працював начальником поліції Одещини. Служба державної безпеки Грузії пише, що зараз він є «заступником голови воєнної розвідки України».

Також учасниками плану називають «підпорядкованих йому людей грузинського походження», зокрема Мамуку Мамулашвілі — засновника й командира «Грузинського національного Легіону», який воює за Україну.

«За підтвердженою та перевіреною інформацією, для реалізації плану, розробленого Гіоргі Лорткіпанідзе, буде використана досить велика група людей грузинського походження, яка воює в Україні, та частина грузинської молоді під упливом зацікавлених сторін, чиї навчання проводяться поблизу польсько-українського державного кордону», — йдеться у повідомленні служби державної безпеки Грузії.

У Грузії заявляють, що організатори обговорюють декілька сценаріїв розвитку подій. Зокрема створення «наметового містечка», будівництво барикад біля центральних проспектів і стратегічних об’єктів Грузії, затримання та барикадування урядових будівель тощо.

«Зокрема підтверджується, що організатори розглядають реалізацію в Грузії сценарію, схожого на Євромайдан, який відбувся в Україні у 2014 році», — йдеться у повідомленні.


Протестні акції 2013 року, відомі як Євромайдан, почалися як реакція на рішення уряду України про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. російська пропаганда намагається просувати ідею про Майдан як про «переворот радикалів», які «захопили владу».


Окрім того, Служба державної безпеки Грузії заявляє про намір організаторів підірвати вибухівку в заздалегідь обраному наметі на місці проведення мітингів нібито для подальшого просування громадянських заворушень.

Реакція України

Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко відповів, що заяви Грузії про нібито залученість української сторони до підготовки заколоту не відповідають дійсності.

«Нинішня грузинська влада вкотре намагається демонізувати Україну, щоб розв'язати свої внутрішньополітичні питання. Українська держава не втручалася, не втручається і не планує втручатися у внутрішні справи Грузії», — наголосив він.