Парламентські вибори у Венесуелі: блок Мадуро отримав більшість голосів, Канада та США не визнають результатів

На парламентських виборах у Венесуелі блок президента Ніколаса Мадуро отримав 67% голосів. Його опонент, Хуан Гуайдо, закликав громадян бойкотувати ці вибори.

Про це пише видання El Periódico з посиланням на Виборчу комісію Венесуели.

Офіційні результати голосування оголосили ввечері у неділю, 6 грудня.

Блок Мадуро, що складається з очолюваної ним соціалістичної партії та низки прихильних до нього партій, зміг набрати голоси 3,5 мільйона виборців.

Його головний опонент Хуан Гуайдо, якого пів сотні країн світу визнають обраним президентом Венесуели, закликав громадян бойкотувати ці вибори. Явка виборців і справді була низькою та становила всього 31%.

Ті кандидати від опозиції, що все ж взяли участь у виборах попри заклик Гуайдо, отримали лише 18% голосів.

Парламент Венесуели (Національна Асамблея Венесуели) був єдиним державним органом, який контролювала опозиція країни. Однак з перемогою більшості, прихильної до Мадуро, він фактично отримає владу над останньою гілкою влади, що була поза його контролем.

Зі свого боку Хуан Гуайдо закликав громадян взяти участь у всенародному опитуванні 12 грудня, на якому громадян мають запитати, чи визнають вони результати виборів та чи хочуть змін в уряді. Однак, незалежно від результатів опитування, вони не будуть обов'язковими до виконання.

Міжнародна реакція

Держсекретар США Майкл Помпео заявив у Twitter, що результати парламентських виборів у Венесуелі були сфальсифіковані та не показують волю венесуельського народу.

«Те, що відбувається сьогодні, шахрайство та фікція, а не вибори», ㅡ написав він.

Міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань також опублікував офіційну позицію на сайті МЗС Канади, де заявив, що країна не визнає результатів виборів у Венесуелі, оскільки вони проводилися з порушенням демократичних свобод.

Що там у Венесуелі?

Там фактично існує двовладдя. Близько пів сотні країн світу визнають президентом очільника Національної асамблеї (парламенту) країни Хуана Гуайдо, решта ж — Ніколаса Мадуро, який формально переміг на президентських виборах 2019 року (як кажуть, із порушеннями).

Фактично вся влада перебуває в руках Мадуро, бо його підтримує силовий блок країни. Гуайдо ж реального впливу на ситуацію в країні не має, вдовольняючись дипломатичними прийняттями там, де його визнають.

На тлі політичної кризи в країні шкутильгає й економіка: в окремі кризові періоди інфляція рахувалася тисячами відсотків. Усе — через падіння цін на нафту, експорт якої становить основу доходів Венесуели.