Перехід податкової на використання IBAN не вплинув на надходження податків
Після переходу Державної податкової служби на використання бюджетних рахунків за міжнародним стандартом номера банківського рахунку (IBAN) не відобразився на обсяги надходжень коштів до бюджетів.
Про це повідомляють у прес-службі ДПС.
«Перехід Державної податкової служби України з 1 жовтня 2019 року на міжнародні стандарти IBAN відбувся без збою в наповненні державного та місцевих бюджетів. Всі кошти, сплачені платниками податків, зараховані на бюджетні рахунки, відкриті відповідно до вимог стандарту IBAN», — йдеться у повідомленні податкової.
Там зазначають, що загалом Державна податкова служба обслуговує 340 тисяч бюджетних рахунків. Перехід на новий формат бюджетного рахунку там супроводжували роз’яснювальною роботою з платниками податків.
Нагадаємо, що 1 січня Нацбанк продовжив перехідний період запровадження IBAN в Україні до 12 січня 2020 року. До того часу діятимуть як старі банківські реквізити, так і нові рахунки, складені за міжнародним стандартом.
Напередодні у Держказначействі змінили номери рахунків для сплати податків та зборів у зв'язку із запровадженням IBAN.
5 серпня в Україні почали запроваджувати IBAN.
Номер банківського рахунку за стандартом IBAN скрадатиметься з 29 символів:
- коду України UA (2 літери);
- контрольного розряду (2 цифри);
- коду банку (6 цифр);
- самого рахунку – довжина номера рахунка не є фіксованою (до 31 жовтня 2019 року — від 5 до 14 символів, з 1 листопада 2019 року — від 5 до 19 символів).
Таким чином, у новому стандарті банківських рахунків за номером рахунку можна буде визначити банк, у якому цей рахунок відкрито.