Переселенці та українські мігранти, які повертатимуться до України з-за кордону, отримуватимуть допомогу

Український уряд упродовж 6 місяців допомагатиме переселенцям та мігрантам, які повертатимуться до України з—за кордону.

Про це повідомляють Мінреінтеграції та Мінсоцполітики.

Ще 26 січня Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка розширює можливості призначення допомоги малозабезпеченим, щоб нею могли скористатися більше родин, які опинились у ризику бідності.

Раніше допомога малозабезпеченим родинам не могла призначатися, якщо в ній є працездатні, які не працюють, або за них не сплачувався Єдиний соціальний внесокЄСВ протягом попередніх 3 місяців перед зверненням по цю допомогу. Фактично це унеможливлювало отримання допомоги для родин Внутрішньо переміщена особаВПО, які втратили роботу, а також для родин українських мігрантів, що довго перебували за кордоном.

Тепер переселенці та мігранти зможуть отримувати допомогу протягом 6 місяців.

Водночас, як зазначили в Мінсоцполітики, аби «сприяти поверненню українців до економічно незалежного і самостійного життя», виплати поєднуватимуться з «інструментами стимулювання до працевлаштування».

Так, якщо в родині переселенців чи мігрантів є працездатні, після призначення допомоги малозабезпеченим вони мають протягом двох місяців працевлаштуватись або стати на облік у Державному центрі зайнятості, щоб фахівці допомогли знайти роботу чи, за потреби, пройти перенавчання та перекваліфікацію.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів схвалив автоматичне продовження виплат для всіх внутрішніх переселенців до 1 березня, а далі — запрацюють нові правила допомоги.

Кого вважають малозабезпеченими?

Допомога малозабезпеченим призначається тим родинам, у яких сукупний розмір доходів не перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї:

  • для працездатних осіб це — 55% прожиткового мінімуму, тобто 1665,4 грн;
  • для дітей — 140% (віком до 6 років — 3588,2 грн, 6-18 років — 4474.40 грн);
  • для людей, які втратили працездатність — 100% (2361 грн).

Отже, допомога розраховується як різниця між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом.