Перше судно з українським зерном, від якого відмовились у Лівані, прибуло до Сирії

Судно Razoni з українським зерном, яке першим вийшло з Одеського порту, пришвартувалося до порту Тартус у Сирії.

Про це повідомляють Reuters та Financial Times.

Прибуття судна до сирійського порту підтвердили супутникові знімки Planet Labs. А джерела видань підтвердили, що з борту Razoni розвантажують принаймні частину вантажу. Нагадаємо, корабель під прапором Сьєрра-Леоне мав доставити до порту Тріполі в Лівані 26 тисяч тонн кукурудзи.

Згідно з процедурою «зернової угоди», завдяки якій вдалося розблокувати українські порти, корабель рухався гуманітарним коридором до Туреччини, там пройшов огляд та мав вирушити до Лівану.

Проте 7 серпня стало відомо, що прибуття судна затримується через певні переговори в бізнесовій площині. Наступного дня виявилося, що покупець у Лівані відмовився приймати зерно з Razoni, оскільки постачання прибуло на понад 5 місяців пізніше за узгоджений термін. Відтак вантажовідправник шукав іншого одержувача для розвантаження його товару в Лівані чи іншій країні світу.

10 серпня судно пришвартувалось у порту «Мерсін» у Туреччині. Як зазначає FT, вантаж перепродали, і після розвантаження 1500 тонн грузу в Туреччині судно, здається, прямувало до наступного заявленого пункту призначення — Єгипту. Та 12 серпня Razoni перестав передавати дані про місцезнаходження та маршрут. Останній сигнал був надісланий з північно-західного узбережжя Кіпру.

Того ж ранку було помічено, що судно прямує до порту Тартус. Потім корабель провів кілька днів на якірній стоянці, перш ніж причалити, розповів Самір Мадані — співзасновник дослідницької компанії TankerTrackers, що відстежує морські вантажі.

Нагадаємо, Україна наприкінці червня оголосила про розрив дипломатичних відносин (без розриву консульських відносин) із Сирією у відповідь на визнання нею «незалежності» підконтрольних росії псевдореспублік «ЛНР» та «ДНР». У МЗС заявляли, що українська сторона також розпочинає процедуру запровадження торговельного ембарго щодо Сирії та інших санкцій проти сирійських юридичних та фізичних осіб.

Окрім цього, в уряді України наголошували, що Україна в майбутньому може закрити Сирії доступ до зернового експорту через те, що країна купує в росії награбоване українське зерно.