Україна в майбутньому може перекрити доступ Сирії до свого зерна

Україна в майбутньому може закрити Сирі доступ до зернового експорту через те, що зараз країна купує в росії награбоване українське зерно.

Про це міністр агрополітики Микола Сольський сказав у інтервʼю Financial Times, як передає «Економічна правда».

Сольський наголосив, що російські окупанти продовжують викрадати великі обсяги зерна у фермерів на тимчасово окупованих територіях України.

Український уряд так само відстежуває підозрілі вантажі та повідомляє уряди країн, до яких ці вантажі прямують, про сумніви щодо походження зерна. Проте, як пояснює міністр, українську пшеницю перевозять, з-поміж іншого, до росії — для обробки на борошно та корм для тварин, після чого зерно неможливо відстежити.

Він припустив, що Сирія не матиме доступу до українського експорту зерна після війни в якості покарання за постачання з росії викраденого українського зерна.

Нагадаємо, на початку червня посольство України в Бейруті заявляло, що росія вивезла до Сирії вже приблизно 100 тисяч тонн пшениці, викраденої з України після повномасштабного вторгнення.

Що відбувається із зерном?

До повномасштабної війни зерно з України допомагало нагодувати 400 мільйонів людей у всьому світі. Тепер ланцюжок постачань порушений, оскільки морський експортний шлях недоступний через блокаду українських портів росіянами. В ООН наголошують, що це може загрожувати загостренням голоду у світі. А президент Володимир Зеленський заявляв, що через заблокований експорт Україна недоотримала мільярди доларів.

Паралельно російські окупанти грабують та вивозять українське зерно із захоплених територій. Відомо про вивезення щонайменше 400 тисяч тонн зерна.

За даними української розвідки, для організації вивезення зерна окупанти створили так звану ГУК — «Государственную унитарную компанию». «ГУК» встановила закупівельні ціни на сільгосппродукцію, які категорично не влаштовують виробників. Через це сільгоспвиробники намагаються не продавати врожай, а зберігати його в сховищах. За відсутності вільних сховищ його зберігають в інших, не пристосованих для цього приміщеннях або навіть на відкритих майданчиках.

До всього, частину українського врожаю просто знищує вогонь. Наприклад, на окупованій Херсонщині росіяни навмисно не дозволяють гасити займання після обстрілів, знищують склади з зерном, сільськогосподарську техніку та сонячні електростанції. Щоб врятувати бодай частину врожаю, люди працюють на техніці поруч зі стіною вогню.