Перше судно з українським зерном з Одеси пришвартувалося до порту Туреччини
Судно RAZONI з українським зерном, яке першим вийшло з Одеського порту, пришвартувалось у порту «Мерсін» у Туреччині. Перед цим покупець у Лівані відмовився приймати його через затримку, тож для товару шукали іншого одержувача.
Про це розповів посол України в Лівані Ігор Осташ.
«Судно Razoni, що першим вийшло з Одеського порту і прямувало до порту Триполі у Лівані, пришвартувалось у порту "Мерсін" у Туреччині, а це означає, що всі проблеми навколо цього судна вже зникли», — сказав він.
Посол розповів, що 6 серпня, коли судно мало прибути до Триполі, до цієї події була велика увага з боку світових ЗМІ.
«Я згадую, як складно нам було в суботу, коли це судно мало прибути до трипольського порту. Такий журналістський ажіотаж у моєму житті був уперше. Було приблизно 50 мас-медіа, записаних на висвітлення цієї події [...] Це був момент, коли як посол я відчув, наскільки Україна важлива для світу. Особливо у плані боротьби з продовольчою кризою», — сказав Ігор Осташ.
Що передувало?
Перше судно з українським зерном вийшло з Одеського порту 1 серпня. Корабель рухався коридором, безпеку якого підтвердили партнери-гаранти — ООН та Туреччина.
Судно RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне 2 серпня досягло узбережжя Туреччини. 3 серпня його оглянула команда, до складу якої входять російські та українські посадовці. Після цього корабель мав вирушити до Триполі в Лівані, куди повинен був доставити свій вантаж із 26 тисячами тонн кукурудзи.
Проте 7 серпня стало відомо, що прибуття судна затримується. Посол України в Лівані Ігор Осташ пояснив це тим, що ще тривають переговори в бізнесовій площині.
А наступного дня виявилося, що покупець у Лівані відмовився приймати зерно з RAZONI, оскільки постачання прибуло на понад 5 місяців пізніше за узгоджений термін. Відтак вантажовідправник шукав іншого одержувача для розвантаження його товару в Лівані чи іншій країні світу.