Перші жертви великої води та просування Сил оборони України: головне за 7 червня

На Херсонщині надійшла інформація про перших загиблих від підтоплення. Українські війська перейшли у наступ на Бахмутському напрямку. Зібрали головні новини за 7 червня.

Підтоплення триває

У Херсонській області інтенсивність підтоплень зменшується, але через значні руйнування греблі Каховської ГЕС очікується, що вода ще прибуватиме. Станом на вечір Україні вдалося евакуювати з Херсона та області 1894 людини. Підтопленими залишаються 30 населених пунктів, більшість із них — на підконтрольній Україні території.

Омбудсмен Дмитро Лубінець розповів, що окупанти не евакуюють самі та перешкоджають порятунку людей на лівому березі Херсонської області. У селі Козачі Лагері місцеві намагалися самостійно евакуюватися, але нетверезі окупанти заблокували їм усі можливі шляхи, повідомив Генштаб.

У тимчасово окупованому місті Олешки та Олешківській громаді окупанти не пропускали людей на виїзд, перешкоджали волонтерам. Міський голова Олешків Євген Рищук розповів, що люди сидять на дахах домівок, човнів у місті немає. Згодом він повідомив, що є інформація про перших загиблих у місті від підтоплення.

Журналісти hromadske дізналися, що українські військові змогли евакуювати низку людей із «сірої зони» на Херсонщині.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Затоплювати почало й береги в Миколаєві, їх укріплюють. Під загрозою підтоплення зараз перебуває Снігурівська громада та 13 населених пунктів уздовж річки Інгулець. Глава області повідомив, що в Миколаєві зафіксовано збільшення рівня води на 70 см, поки в обласному центрі загрози немає.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Наслідки підтоплень

«Укренерго» закликало розумно споживати електроенергію та зменшити навантаження на систему, особливо в пікові вечірні години з 19:00 до 22:00. Зараз компанія разом з «Укргідроенерго» опрацьовує сценарії подальшої збалансованої роботи енергосистеми з урахуванням наслідків руйнування Каховської ГЕС. Змінюється режим роботи гідроелектростанцій для того, щоби зменшити обсяг води, яка надходить до Каховського водосховища, з метою зменшення затоплення.

У Міністерстві охорони здоров’я України попередили про ризик інфекційних хвороб через підрив на Каховській ГЕС. Людей закликають пити тільки бутильовану або привізну воду, для господарських потреб брати лише з перевірених джерел. Усі рекомендації тут.

Звинувачення у підриві ГЕС

Попри те, що українська влада заявила про підрив Каховської ГЕС окупантами, порушила відповідну кримінальну справу та надає інформацію Міжнародному кримінальному суду, західні ЗМІ та деякі політики не висловлювали однозначної впевненості у причетності росії. Деякі проросійські пропагандисти навіть звинувачували в цьому Україну.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган провів телефонні розмови з лідерами України та росії щодо руйнування Каховської ГЕС. Він заявив, що розслідування вибуху на Каховській ГЕС має бути проведене в такий спосіб, щоб не залишати місця для сумнівів, і запропонував створити комісію за участі російських та українських експертів, ООН і міжнародної спільноти, включно з Туреччиною.

Тим часом росія вирішила перекинути на Україну провину за обстріл аміакопроводу на Харківщині. Через два дні після першого повідомлення Харківської ОВА про обстріл трубопроводу міноборони рф звинуватило «українських диверсантів» у його підриві. Ба більше, у росії кажуть про постраждалих серед місцевого населення. Влада Харківщини повідомляла, що аміаку в повітрі не зафіксовано.

Просування Сил оборони

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що українські війська на Бахмутському напрямку перейшли від оборони до наступу і за добу на різних ділянках просунулися від 200 до 1100 метрів.

За її словами, станом на зараз бойові дії веде регулярна армія рф, залучені десантно-штурмові загони. Найманці ПВК «Вагнер» залишаються подекуди в тилових підрозділах.

Інші новини