Перший етап слідства в Ірпені завершено, у місті допитали сотні свідків злочинів окупантів — Офіс Генпрокурора
У місті Ірпінь, що на Київщині, завершили перший етап слідства — огляд місця воєнних злочинів російських солдатів. Наразі Ірпінь комплексно опрацьований прокурорами Офісу Генерального прокурора спільно зі слідчими Нацполіції та ДБР.
Про це заявила генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.
Правоохоронці опитали в Ірпені 228 свідків — переважно це місцеві мешканці, які не змогли евакуюватись і були безпосередніми свідками злочинів. Завдяки їхнім свідченням вдалося встановити хронологію подій, а також обставини безчинств армії рф щодо мирного населення.
«Російських окупантів робить зухвалими безкарність. Але безкарності не має бути в сучасному світі. Ми працюємо, щоб знайти та покарати кожного воєнного злочинця», — заявила Венедіктова.
Так, правоохоронці отримали свідчення щодо семи розстрілів мирних громадян та місць їх захоронення. Під час огляду встановили трупи п'яти місцевих мешканців, яких розстріляли у дворі багатоповерхівки по вулиці Білокур та в приміщенні дитячого центру розвитку «Супердітки».
Завдяки огляду правоохоронці підтвердили розстріл з танку автомобіля, на якому жінка із 12-річним сином та, ймовірно, чоловіком намагалися евакуюватись із міста. Їхні рештки місцеві мешканці поховали на території парку «Мами».
Що далі?
В Ірпені вже почали працювати експерти, які встановлять збитки, зброю, яку використовували окупанти, місця та напрямки застосування зброї та військової техніки.
Результати цих експертиз, зібраних доказів присутності в місті військовослужбовців рф, висновків судово-медичних експертів, свідчень свідків та потерпілих дадуть змогу встановити винуватих. Списки солдатів рф, які дислокувались у місті, вже є в розпорядженні слідчих органів та прокуратури. Вже є й перші підозрювані, як зазначила Венедіктова.
Звірства окупантів на Київщині
31 березня українські військові звільнили від російських загарбників Бучу та всю Бучанську громаду на Київщині. Після журналісти та представники влади почали публікувати інформацію про звірства російських солдатів на цих територіях. Так, на Київщині виявили тіла замордованих мирних жителів, братські могили та катівні.
За даними німецької розвідки, перехоплені радіоповідомлення військових рф про масові вбивства в Бучі свідчать, що це були не випадкові дії або вчинки окремих військових, а тактика чи навіть стратегія росії для залякування українців.
Станом на 2 травня в Київській області знайшли вже 1 202 тіла українських мирних мешканців, які загинули від рук окупантів. Ще приблизно 300 людей зникли безвісти.