Першому заступнику Кличка вручили підозру

Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник 25 січня отримав підозру. Ідеться про справу щодо повернення ділянки апарату Ради національної безпеки і оборони столичній владі.

Про це повідомив очільник КМДА та мер Києва Віталій Кличко.

Міський голова розповів, що у 2019 році міська влада забрала в апарату РНБО право на користування ділянкою на вулиці Щусєва поблизу станції метро «Сирець».

Кличко запевняє, що місто привело занедбану територію до ладу, вивезло сміття, а також облаштувало там сквер. «Але РНБО не полишає намірів забудувати територію висотками, і через правоохоронців продовжує тиснути на столичну владу», — поскаржився мер.

Доповнено. Поворозник назвав підозру «політичним тиском на столичну владу» та заявив, що жодних правопорушень у цій справі з його боку не було. Також він каже, що було порушення у процедурі вручення йому підозри: йому відповідним чином не роз'яснили суть цієї підозри.

Доповнено. Як повідомив Офіс генерального прокурора, Поворознику повідомили про підозру у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України). За це загрожує до 5 років ув'язнення.

У Генпрокуратурі кажуть, що повернення землі київською владою у 2019 році не відповідає законодавству Україні та завдало РНБО 48 мільйонів гривень шкоди.

А як ділянка відійшла до РНБО?

Мер Києва розповідає, що її передали в постійне користування апарату РНБО у 2009 році. Територію мали використати для будівництва, експлуатації та обслуговування багатоквартирних житлових будинків із підземними паркінгами та об’єктами соціально-побутової інфраструктури.

Втім, за словами Кличка, у 2019 році з'ясувалося, що всі 10 років ділянку не використовували за призначенням, і будівництво так і не розпочали. Натомість там утворилося стихійне сміттєзвалище.

Облаштування земельної ділянки поблизу станції метро «Сирець»КМДА

Що кажуть правоохоронці?

На початку вересня вони провели обшук в КМДА за цією справою. Тоді в прокуратурі заявили про нібито незаконне передання цієї ділянки, та зазначили, що столична влада передала її у позаконкурентний спосіб та за зниженою вартістю.

Цим, як стверджують прокурори, КМДА спричинила тяжкі наслідки інтересам держави, оскільки порушила вимоги земельного законодавства та умови програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Києва.

Обшуки у міськвлади Києва

З весни 2021 року тривають обшуки в управліннях та департаментах КМДА, а також пов'язаних з ними підприємствах. Зокрема, у травні правоохоронці завітали з обшуками до комунальних підприємств, які належать до сфери управління КМДА («Київавтодор», «Київзеленбуд», «Київміськсвітло») та їхніх підрядників. Також вони прийшли з обшуками в офісні приміщення підприємств «Київський метрополітен» та «Київпастранс».

У серпні Офіс генпрокурора також повідомив про викриту схему Департаменту транспортної інфраструктури КМДА та управління (інспекції) з паркування. У більшості ці обшуки стосувалися розслідування справ про відмивання грошей з держбюджету, за деякими з них правоохоронці оголошували посадовцям підозри.

Кличко раніше назвав такі дії тиском на місцеву владу. За його словами, прокуратура й податківці «буквально кошмарять столичну владу». Окрім того, в інтерв’ю «Радіо Свобода» він заявляв, що серію обшуків на комунальних підприємствах столиці й у приміщеннях органів столичної влади пов'язує з Офісом президента.