Під час евакуації окупанти у Маріуполі розпочали бій. Налякані люди вирішували, їхати чи ні — мер
Ситуація у Маріуполі залишається складною. Фактично, евакуація людей з міста залежить від російських окупантів, які кожного разу її зривають. Поки люди очікували на автобуси у точках збору, війська рф розпочали бій. Тож налякані люди самі вирішували, чекати на евакуацію чи залишатися в місті.
Про це розповів міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.
20 квітня з Маріуполя був погоджений так званий гуманітарний коридор для вивезення людей. Хоча очікувалося багато автобусів, які планували дозаповнювати людьми по маршруту, приїхало тільки 7 машин. Попри те, що евакуація розпочиналася з району міста, у який складно потрапити, люди все одно прийшли на точку збору.
«І в цей час розпочався бій: лунали залпи, танки проривалися до оборонців нашого міста. І тому налякані люди ухвалювали рішення виключно для себе: їхати чи ні. На жаль, багато вирішили залишатись у місті, оскільки вважали, що буде небезпека й загроза їхньому життю», — розповів мер.
Так, 20 квітня з Маріуполя вирушили 4 автобуси. Вони ночували в Бердянську і сьогодні доїхали до Василівки, де їх передали владі України. Зараз вони рухаються до Запоріжжя. За словами Бойченка, цими автобусами вдалося вивезти 80 маріупольців.
Загалом же на підконтрольну територію України вже вивезли понад 100 тисяч людей.
Чи будуть іще гуманітарні коридори?
21 квітня має продовжитися евакуація жінок, дітей та літніх людей з Маріуполя. Посадка в автобуси запланована на бульварі Шевченка на кільці біля торговельного центру «Порт-Сіті» о 14:00.
За словами мера, понад 200 маріупольців сьогодні чекають на евакуацію. «До них хтось підійшов і сказав, що буде, так би мовити, особистий підхід, хто має евакуйовуватися. Спочатку жінки з дітьми, потім жінки без дітей і літні люди. Люди вишикувалися в такій послідовності, але станом на 15:05 автобусів так і немає», — розповів він.
Також було домовлено, що по маршруту автобуси зможуть дозаповнити людьми у Мангуші й на Луначарському колі біля Бердянська, а потім уже їхати до Запоріжжя. За словами Бойченка, для цього запросили 22 автобуси, які мали приїхати о 14 годині, але їх не було.
Що відбувається в Маріуполі?
Місто, яке майже два місяці заблоковане російськими військами, фактично знищене. За попередніми оцінками місцевої влади, у Маріуполі загинули приблизно 20 тисяч цивільних людей. Частину маріупольців примусово вивозять на територію невизнаної «ДНР» або до росії, у них забирають українські документи й відправляють у так звані фільтраційні табори.
Нині на заводі «Азовсталь», який досі штурмували російські війська, залишаються заблокованими українські захисники, серед яких орієнтовно 500 поранених, і приблизно тисяча цивільних мешканців міста, зокрема жінки та діти. 20 квітня захисники заявили, що готові евакуюватися за підтримки третьої сторони. Того ж дня президент Владимир Зеленський заявив, що Україна готова обміняти полонених російських військових на людей з Маріуполя.