Під Маріуполем окупанти утримують понад 20 тисяч людей у фільтраційних таборах — радник мера
За оновленими даними станом на 18 квітня окупанти утримують у фільтраційних таборах по лінії Мангуш—Нікольске—Ялта не менш 20 тисяч людей. Утримуваним перешкоджають в евакуації, навмисне затягуючи поцедуру «фільтрації».
Про це заявив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.
За його словами, ще 5-7 тисяч осіб перебувають у фільтраційному таборі у с. Безіменне на стадії підготовки до депортації.
Донедавна 17-річна Марія Вдовиченко разом із сімʼєю мешкала в Маріуполі. Днями їм таки вибратися з міста. Дорогою вони пережили окупацію та фільтраційний табір. Марія розповіла hromadske історію своєї родини: «Я просила Бога померти швидко». Про голод, страх і фільтраційний табір вустами 17-річної дівчини з Маріуполя.
Що відбувається в Маріуполі?
Уже понад місяць місто залишається заблокованим російськими окупантами. Вони систематично обстрілюють цивільну інфраструктуру. Мирні жителі не можуть виїхати з міста через дії російської армії — обстріли не припиняються навіть після домовленостей про гуманітарні коридори.
За попередніми оцінками місцевої влади, у Маріуполі загинули приблизно 20 тисяч цивільних людей. Частину маріупольців примусово вивозять на територію невизнаної «ДНР» або до росії, у них забирають українські документи й відправляють у так звані фільтраційні табори.
У ніч проти 17 квітня окупанти запропонували українським бійцям, які обороняють завод «Азовсталь» у Маріуполі, здатися, про що писало видання Delfi. У разі згоди окупанти обіцяли з 6 ранку (за Києвом) 17 квітня ввести «режим повної тиші». Але, як розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, українці відмовилися від капітуляції.
Посадовець зауважив, що хоча місто залишається під контролем України, його мешканці страждають від браку харчів та води.
«У них немає ні води, ні їжі, ні тепла, ні електрики. Вони просять усіх наших партнерів підтримати й допомогти зупинити цю гуманітарну катастрофу», — сказав Шмигаль.