Підозрюваний депутат Кузьміних заявив, що не отримував повісток від НАБУ, а про розшук дізнався з інтернету
Народний депутат України Сергій Кузьміних, якого підозрюють в отриманні хабаря на понад пів мільйона гривень і якого розшукує Національне антикорупційне бюро, заявив, що не отримував жодних повісток, а інформацію про розшук дізнався з інтернету. Переконує, що готовий співпрацювати зі слідством.
Про це він написав на своїй Facebook-сторінці.
«Шановні детективи, я не переховуюся і не маю такого наміру. Дивлячись на інформаційний тиск, офіційно повідомляю про готовність брати участь у всіх процесуальних діях», — пише Кузьміних.
За словами депутата, його адвокатка Лариса Криворучко щодня надсилає на електронну пошту НАБУ всю відому інформацію.
Кузьміних додав, що «більше за всіх зацікавлений розповісти, що відбулось», і відстоювати свою позицію в суді.
Нагадаємо, 3 лютого НАБУ оголосило Кузьміних у розшук. Таке рішення пояснюють систематичною неявкою депутата на виклики правоохоронних органів, відсутністю його за місцем проживання та переховуванням від детективів НАБУ.
Що це за справа?
Про викриття чинного народного депутата України «на гарячому» під час отримання хабаря у 558 тисяч гривень повідомили 28 січня. За даними слідчих, він отримав гроші за сприяння в укладенні контрактів між приватними компаніями та лікарнею в Житомирській області.
Наші джерела в САП розповіли, що йдеться про депутата-«слугу» Сергія Кузьміних. Затримати депутата одразу не могли, бо спершу правоохоронці мають отримати дозвіл на обшук і підготувати проєкт підозри. Лише після цього можливо клопотати про обрання запобіжного заходу.
Підозри депутатам має підписувати лише генеральний прокурор або виконувач його обов'язків. Тож 31 січня Ірина Венедіктова підписала підозру Кузьміних.
На що впливає оголошення підозри?
У НАБУ пояснюють, що після набуття статусу підозрюваного на Кузьміних наклали низку обов'язків: прибути до слідчого, прокурора або суду за першою вимогою. Слідчі вказують, що повідомили депутата про дату, час і місце процесуальних дій, але повістки політик проігнорував.
А 31 січня захисниця депутата повідомила слідчих телефоном, що Кузьміних наразі в лікарні й не прибуде на виклик. Однак про те, в якому саме закладі охорони здоров'я перебуває депутат, не вказали. Слідство розцінює такі дії як ухилення від явки та переховування від НАБУ, що є підставою для оголошення в розшук.
Про депутата
Кузьміних із Житомирської області. Він є головою підкомітету з питань фармації та фармацевтичної діяльності Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.
Також він є підприємцем, засновником та очільником благодійної організації «Міжнародний Благодійний Фонд братів Кузьміних», член Громадської ради при Міністерстві охорони здоров'я України.
Його брат Олег Кузьміних ㅡ відомий командир 90-го окремого батальйону 81-ї десантної бригади, який брав участь в обороні Донецького аеропорту, де командував підрозділом «кіборгів».
А 2 лютого Сергій Кузьміних попросив виключити його з фракції «Слуга Народу», поки щодо нього триває слідство. Це прохання мають розглянути на найближчому засіданні фракції.