Після деокупації Криму колаборантами можуть вважатися понад 200 тисяч людей. Владі пропонують змінити законодавство
Після деокупації Криму під кримінальну відповідальність за колабораціонізм на півострові може потрапити понад 200 тисяч людей. Тож владі пропонують внести зміни до чинного законодавства.
Про це сказала представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева в інтерв'ю «Українському Радіо».
Представництво президента презентувало народним депутатам доповідну записку щодо першочергових кроків держави після деокупації півострова. Ідеться, зокрема, про притягнення до відповідальності колаборантів, амністію, люстрацію.
Ташева зазначила, що зараз під визначення «колабораційна діяльність» підпадає фактично кожен кримчанин. Співпрацею, наприклад, вважається сплата податків державі-агресору.
«В українського суспільства є запит на справедливість, і я його підтримую. Але питання в тому, що рамки чинного законодавства, ухваленого одразу після повномасштабного вторгнення, є достатньо розмитими та не враховують умов проживання тривалий час на окупованій території», — сказала Ташева.
Вона зазначила, що понести відповідальність мають і ніколи не будуть амністовані ті, хто ухвалював управлінські рішення; військові або правоохоронці, які зрадили присязі; ті, хто вів пропагандистську роботу, порушував права людини, здійснював воєнні злочини, «розбазарював» природні багатства.
Решта може бути притягнутою до відповідальності іншого виду, а не кримінальної. Наприклад, до люстрації, тобто неможливості обіймати посади в українських державних органах.
У такому випадку, за словами Ташевої йтиметься про кількадесят тисяч людей, але не 200 тисяч і більше.
«Певну рамку ми задали. Показали підходи, які можна застосувати, зараз ведемо комунікацію з усіма стейкхолдерами, в першу чергу з парламентарями. Достатньо складна комунікація, але сподіваюсь, ми це зможемо зробити найближчим часом», — сказала Ташева.