Після вступу до ЄС Україна може отримати €186 мільярдів у перші роки членства — FT

Вступ до Європейського Союзу надасть Україні право отримати приблизно 186 млрд євро протягом семи років. А от теперішні держави—члени можуть втратити приблизно 20% сільськогосподарських субсидій.

Про це свідчать внутрішні оцінки ЄС, пише Financial Times.

За даними видання, цього літа посадовці ЄС оцінили потенційні фінансові наслідки від розширення блоку. Вони розглянули приєднання до ЄС України, Молдови, Грузії та Туреччина, Північна Македонія, Чорногорія, Албанія, Сербія та Боснія і Герцеговинашести західнобалканських держав, які є кандидатами на вступ.

Фінансові результати додавання цих 9 членів до наявного бюджету ЄС становитимуть 256,8 млрд євро.

«Усім державам-членам доведеться платити більше і отримувати менше з бюджету ЄС; багато держав-членів, які зараз є Держави, які отримали з бюджету ЄС більше, ніж сплатили в ньогочистими отримувачами, стануть Держави, які сплатили до бюджету ЄС більше, ніж отримали з ньогочистими платниками», — підсумовується в документі секретаріату Ради ЄС.

Із дев'ятьма новими членами поточний бюджет ЄС збільшиться на 21% до 1,47 трильйона євро. Також приєднання 9 держав може призвести до значного збільшення чистих внесків від багатших держав, таких як Німеччина, Франція та Нідерланди.

Вплив України на режим сільськогосподарських субсидій ЄС буде найсуттєвішим. Україна стане найбільшим отримувачем блоку, оскільки має 41 мільйон гектарів сільськогосподарських площ, що посуне Францію на друге місце. Це означало б, що виплати для теперішніх одержувачів впадуть на 20,3% на гектар сільськогосподарської землі.

Скільки може отримати Україна?

Україна могла б отримати 96,5 млрд євро від Спільної сільськогосподарської політики ЄС протягом семи років.

Також Україна матиме право на отримання 61 млрд євро з фондів ЄС, які спрямовані на покращення інфраструктури в бідніших країнах-членах.

Окрім України, приєднання інших восьми країн коштуватиме загалом 29,9 млрд євро виплат у вигляді сільськогосподарських субсидій.

«Ці цифри нікому не підійдуть. Вони чітко дають зрозуміти, що буде необхідна корінна і галузева реформа бюджету ЄС і його основних стратегій, якщо Україна хоче колись приєднатися. Або все українське питання доведеться вирішувати інноваційно та поза наявними бюджетними структурами ЄС», — вважають у Консалтингова компанія з політичних ризиківEurasia Group.