Південна Африка продала свої запаси вакцини AstraZeneca через її неефективність проти тамтешнього штаму коронавірусу
Південно—Африканська Республіка домовилася про перепродаж одного мільйона доз вакцин від COVID—19 британсько—шведської фірми AstraZeneca. Таке рішення держава ухвалила через порівняно невисоку дієвість препарату в боротьбі з тамтешнім штамом коронавірусу.
Продаж вакцин підтвердив міністр охорони здоров’я ПАР Звелі Мкізе у заяві, оприлюдненій у неділю, 21 березня.
За словами Мкізе, препарати AstraZeneca продали дев’ятьом державам Африки через панафриканську організацію — Африканський союз. Однак у заяві не вказано, які саме країни і на яких умовах отримають вакцину.
На початку 2021 року Південна Африка домовилася із Serum Institute India про постачання мільйона доз вакцини AstraZeneca з можливістю розширення контракту на ще 500 тисяч доз. Препаратами цього ж виробника наразі вакцинують і українців.
Але на початку лютого влада ПАР заявила, що не буде використовувати вакцини AstraZeneca на тлі повідомлень, що вони виявилися менш дієвими в боротьбі з «південноафриканським» штамом коронавірусу.
Тоді Південна Африка планувала або повернути вакцини назад до Індії, або перепродати їх іншим країнам. Але рішення деякий час не ухвалювали, бо препарат AstraZeneca все ж зменшував ризик тяжкого перебігу COVID-19, повідомляє The South African.
Після відмови від AstraZeneca ПАР почала вакцинацію препаратом Johnson & Johnson — поки що щеплять лише медичних працівників, зазначає Reuters. Уряд планує вакцинувати дві треті населення (40 мільйонів людей), щоб досягти колективного імунітету.
Станом на 21 березня в Південно-Африканській Республіці коронавірусну хворобу виявили в понад 1,5 мільйона людей, із яких понад 52 тисячі померли, а понад 1,4 мільйона одужали, свідчать дані Університету Джонса Гопкінса.