У Південній Африці призупинили щеплення вакциною AstraZeneca через її низьку ефективність проти нового штаму

Південно—Африканська Республіка тимчасово зупиняє використання вакцин AstraZeneca після того, як з'явилися дані, що препарат забезпечує мінімальний захист від «південноафриканського» штаму коронавірусу, який наразі домінує в країні.

Про це заявив міністр охорони здоров'я ПАР Звелв Мкхізе під час пресконференції, цитує CNN.

За його словами, уряд чекатиме подальших порад вчених про те, як краще вчинити з вакциною AstraZeneca на тлі нових отриманих результатів.

«Вакцина AstraZeneca залишиться у нас (...), допоки вчені не дадуть нам чітких вказівок щодо того, що нам потрібно робити», — сказав Мкхізе.

ПАР отримала 1 млн доз препарату AstraZeneca й повинна була почати вакцинацію цього тижня. Тепер же найближчими тижнями уряд запропонує вакцини, вироблені компаніями Johnson&Johnson і Pfizer, зазначає міністр.

Що з ефективністю від нового штаму?

Компанія AstraZeneca 7 лютого, заявила, що її вакцина від коронавірусу забезпечує лише обмежений захист від захворювань, викликаних «південноафриканським» варіантом коронавірусу.

AstraZeneca ще не змогли належним чином встановити, чи зможе щеплення їхньою вакциною запобігти важким захворюванням та госпіталізації внаслідок інфікування «південноафриканським» штамом коронавірусу, оскільки в дослідженні препарату брали участь переважно молоді здорові люди.

Більше про цю вакцину

У британській вакцині AstraZeneca використаний вірусний вектор, створений на основі послабленого вірусу, що викликає застуду в шимпанзе, і містить генетичний матеріал коронавірусу. Після вакцинації формується спеціальний шипоподібний білок, який допомагає імунній системі розпізнавати коронавірус, якщо той потрапляє в організм людини.

Вакцину AstraZeneca почали випробовувати на людях наприкінці квітня 2020 року. У липні Оксфордський університет повідомив про успішне завершення другого етапу клінічних випробувань за участі 1 077 людей, що довело дієвість і безпечність вакцини.

Першими препарат AstraZeneca схвалили у Великій Британії. Крім того, вакцина стала третьою, яку дозволили для використання в Європейському Союзі.

5 лютого стало відомо, що Україна отримала підтвердження на постачання 12 мільйонів доз вакцин від COVID-19, зокрема й AstraZeneca.