російський фейк. Поліція Києва спростувала інформацію про пожежу в «Пункті незламності»
Відео з нібито загорянням столичного «Пункту незламності», яке поширилося в соцмережах, є фейком. Жодної пожежі в пункті обігріву населення у Києві не було.
Про це нам повідомили у поліції Києва.
Ввечері 12 грудня соцмережами поширилося відео пожежі нібито у «Пункті незламності» у Печерському районі Києва. У повідомленні йшлося, що згорів намет, де заряджали телефони.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Речниця поліції Києва Юлія Гірдвіліс розповіла, що правоохоронці теж знайшли відео під час моніторингу новин. Співробітники чергової частини та управління кримінального аналізу поліції Києва проаналізували та перевірили відео та у результаті встановили, що воно відзняте з території росії.
«І, ймовірно, метою поширення такого контенту є нагнітання тривожних настроїв серед населення України. Тож ми стверджуємо, що в жодному пункті обігріву населення пожежі не відбулося», — зазначила Гірдвіліс.
Детальніше про пункти
По всій Україні розгортають тисячі «Пунктів незламності» на випадок тривалих відключень електро- й теплопостачання. Вони працюватимуть обов’язково при всіх обласних та районних адміністраціях, а також при школах, будівлях ДСНС тощо.
Пункти можна знайти на мапі: там їх розділили на три категорії:
- «Пункти незламності», організовані обласною владою та ДСНС. Вони мають генератор, тепло, інтернет, чай/каву, аптечку, також там можна підзарядити гаджети;
- «Пункти незламності», організовані приватним бізнесом. Там є можливість безоплатно підзарядити гаджети;
- магазини, аптеки, Автозаправні комплекси. Відрізняються від АЗС тим, що дозволяють не лише заправити автівки, але й надають інші послуги для водіїв, зокрема вони передбачають автосервісАЗК та відділення банків, які будуть працювати у разі відключення електроенергії. Вони не надають послуги з підзарядки гаджетів.
Для пошуку «Пунктів незламності» в Україні запустили спеціальний Telegram-бот.