Поліція оцифрувала «сотні мішків» з документами окупантів, які ті кинули під час відступу. Це допоможе в розслідуваннях
Поліція Харківщини оцифрувала «сотні мішків» з документацією російських військ, яку ті залишили в деокупованих районах області, коли тікали від контрнаступу Сил оборони восени 2022 року.
Про це повідомив начальник Слідчого управління Нацполіції в Харківській області Сергій Болвінов.
Йдеться про фото, відео, документи, інформацію про підрозділи, повні дані й посади російських військових та іншу внутрішню інформацію, знайдені в будівлях, які окупанти використовували як свої «штаби» й «адміністрації».
Правоохоронці вирішили активно використовувати отримані дані. За допомогою представників харківської IT-спільноти створили програму спеціально для поліції, де зібрали всі оцифровані матеріали.
«Там зібрані тисячі екземплярів ворожої документації. І тепер ми не просто зберігаємо цю інформацію. База дуже зручна й ефективна, там є простий пошук, усе систематизовано, працює і на мобільних пристроях. Простими словами, знайти дані про російського військового можна навіть за його позивним», — пояснив Болвінов.
За допомогою цієї бази поліціянти, наприклад, змогли точно вирахувати, хто з представників армії рф викрав іномарку з адміністрації Дворічанського Національного природного парку під час окупації. Все, що мали слідчі, це розповідь свідків: одного з мародерів називали «Ден», і він був командиром.
Система видала список особового складу російського підрозділу, а далі фахівці легко вийшли на військового Дениса Максимова. Тепер його профіль у базі доповнений фотографіями та іншими даними, а розслідування справи пішло дуже жваво, розповів Болвінов.
Наразі до бази завантажили близько 60% покинутих росіянами документів. З цією роботою поліції допомагають курсанти Національного університету внутрішніх справ. Також постійно додаються нові матеріали.
Загалом у базі вже є понад 2,5 Тб інформації з фото і відео, допитами полонених.
«Ця база — справжня бібліотека воєнних злочинів, які скоїли росіяни. Тепер ці дані ніколи не загубляться, а кожен злочинець обов'язково буде ідентифікований. Ця робота — на довгі роки, для наступних поколінь також. Але наша мета в тому, щоби провина кожного, хто скоїв злочин на нашій землі, була зафіксована та доведена», — пише Болвінов.