Польща хоче вийти зі Стамбульської конвенції: знайшла в ній «шкідливі ідеологічні елементи»

Польща має намір вийти зі Стамбульської конвенції — документа, укладеного в межах Ради Європи й спрямованого на захист жінок від різних форм насильства. Про це в суботу, 25 липня, заявив міністр юстиції Польщі Збігнєв Зьобро, передає TVN24.

«Виконуючи наші передвиборчі обіцянки, рухаємося від слів до діла. Ми подамо офіційне прохання міністерству з питань сім’ї щодо виходу з так званої Стамбульської конвенції», — сказав Зьобро на пресконференції.

За його словами, таке рішення пов’язане з тим, що в текст конвенції «хитрим чином» додали «ідеологічні елементи, які ми не приймаємо і вважаємо шкідливими». Одним із прикладів цього польський міністр юстиції назвав «концепт соціокультурного ґендера, який протиставляється біологічній статі».

«Це призводить до висновку, що біологія не визначає, чи є хтось жінкою чи чоловіком — це начебто питання вибору, який може зробити будь-хто», — так пояснив своє тлумачення концепту «ґендер» Зьобро.

Він також запевнив, що вихід Польщі зі Стамбульської конвенції не означає, що країна стане менше боротися з насиллям проти жінок і домашнім насиллям зокрема: «На сьогодні в конвенції немає критеріїв, яким ми не відповідаємо. А в деяких сферах ми навіть маємо вищі стандарти, ніж того вимагається».

  • Чинний президент Польщі Анджей Дуда, який виграв на президентських виборах 12 липня, будував свою передвиборчу кампанію навколо «традиційних цінностей». Він, серед іншого, називав ЛГБТ «ідеологією, гіршою за комунізм».
  • Конвенція Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству (скорочено Стамбульська конвенція) — це міжнародна угода Ради Європи, яку станом на січень 2020 року підписали уже понад 35 країн Європейського Союзу. Україна була однією із держав-авторок Конвенції та однією з перших підписала її (у 2011 році), однак досі не ратифікувала.
  • У червні президент Володимир Зеленський пообіцяв винести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо ратифікації Стамбульської конвенції, відповівши на петицію.