Польща назвала «негативним сигналом» переїзд пригожина до Білорусі. Латвія та Литва хочуть зміцнити кордони

Президент Польщі Анджей Дуда назвав «негативним сигналом» відправлення євгена пригожина до Білорусі та перспективу передислокування туди бойовиків ПВК «Вагнер». Латвія та Литва закликали НАТО зміцнити свої східні кордони.

Про це повідомляють PolsatNews та Reuters.

«Відбувається фактична передислокація російських сил, групи "Вагнера", разом із її головою євгеном пригожиним, до Білорусі. Це дуже негативні сигнали для нас, на які ми хочемо звернути увагу наших союзників», — сказав Дуда.

Польський президент наголосив на необхідності зміцнення безпеки «східного флангу, Польщі та країн Балтики».

Таку ж думку озвучили міністри закордонних справ Литви та Латвії.

Зокрема, очільник МЗС Литви Ґабріелюс Ландсберґіс підкреслив, що оборону балтійських країн слід зміцнити з огляду на швидкість, із якою «вагнерівці» просунулися на Москву.

«Кордони наших країн розташовані лише за сотні кілометрів від цієї активності, тому їм може знадобитися 8-10 годин, аби раптово з'явитися десь у Білорусі поблизу Литви. Це створює більш мінливе, непередбачуване середовище для нашого регіону», — наголосив Ландсберґіс.

Білорусь межує з Латвією, Литвою та Польщею, які є членами НАТО.

Напередодні Німеччина висловила готовність розмістити в Литві армійську бригаду чисельністю 4000 людей на постійній основі. Очільник МЗС Литви також запропонував Франції допомогти країнам Балтії з протиповітряною обороною.

«Вагнерівці» в Білорусі?

Після невдалої спроби заколоту власника ПВК «Вагнер» євгена пригожина кремль вирішив відправити до Білорусі. Про це домовився самопроголошений білоруський президент Олександр Лукашенко. У кремлі обіцяли, що кримінальну справу стосовно пригожина припинять, а «вагнерівців» влада не переслідуватиме за спробу заколоту.

27 червня Лукашенко стверджував, що пригожин уже в Білорусі.

Однак речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко спростував інформацію про те, що в Білорусі почали будівництво таборів для розміщення бойовиків ПВК «Вагнер». Появи угруповання «вагнерівців» на території Білорусі також не зафіксували. До 2 тисяч російських військових, які наразі перебувають у країні, залучені до навчань і підготовки на білоруських полігонах, сказав Демченко в коментарі «Українській правді».

Сам Лукашенко каже, що в Білорусі табори для ПВК «Вагнера» не будують і загони пригожина залишаються в окупованій Луганській області. А втім, якщо вони захочуть, у Білорусі їм можуть виділити територію покинутої військової частини, стверджує він.

Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас також заявив, що немає підтвердження інформації про переміщення до Білорусі найманців ПВК «Вагнер» або створення для них таборів.