Лукашенко заявив, що «вагнерівці» передаватимуть білорусам бойовий досвід: «Боятися їх не треба»

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що командири ПВК «Вагнер» будуть передавати білорусам бойовий досвід після штурму українських позицій.

Про це пише «БелТА».

На зустрічі з міністром оборони Білорусі Віктором Хреніним Лукашенко заявив, що «вагнерівці» можуть розказати, зокрема, про зброю (яка добре працювала, яка — ні), про тактику тощо.

«Зараз багато розмов та балачок: "Вагнер, Вагнер, Вагнер". Люди не розуміють, що й ми прагматично до цього підходимо [...] Якщо їхні командири приїдуть до нас і допоможуть нам... Досвід. Слухай, вони на передовій — штурмові загони. Розкажуть нам, що зараз важливо. Ось мені путін востаннє сказав: контрбатарейна боротьба, без цього неможливо. Безпілотники. Вони через це пройшли», — сказав Лукашенко.

Він додав, що боятися «вагнерівців» не треба, а білоруси «перебувають насторожі».

Перед цим Лукашенко заявив, що йому «було боляче спостерігати за подіями на півдні росії», коли сили ПВК «Вагнер» намагалися провести заколот. За його словами, «якби пішла смута», на Заході миттєво цим скористалися б. «Моя позиція: якщо впаде росія, ми залишимося під уламками, всі загинемо» — сказав Лукашенко.

Самопроголошений глава Білорусі сказав, що «не потрібно робити героя» ні з нього, ні з путіна, ні з пригожина. Мовляв, вони цю ситуацію пропустили, «а потім думали, що розсмокчеться, а воно не розсмокталося».

«Вагнерівці» вже у Білорусі?

Доповнено о 15:55. Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко спростував інформацію щодо початку будівництва таборів для розміщення бойовиків ПВК «Вагнер» у Білорусі. Також, за його словами, не зафіксовано появи на території Білорусі угруповання «вагнерівців». До 2 тисяч російських військових, які наразі перебувають у країні, залучені до навчань і підготовки на білоруських полігонах, сказав він у коментарі «Українській правді».

Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас також заявив, що немає підтвердження інформації про переміщення до Білорусі найманців ПВК «Вагнер» або створення для них таборів.

Заколот, який не відбувся

Найманці пригожина 24 червня захопили військові об’єкти в Ростові, зокрема штаб Південного військового округу рф та аеродром, а також узяли під свій контроль військові об’єкти в місті Воронеж. Колона ПВК «Вагнер» була й у Липецькій області. російська влада вже готувалася до облоги Москви.

Президент росії володимир путін назвав дії пригожина «ударом у спину країні й народу» та сказав, що війська рф уже отримали наказ про «нейтралізацію заколотників». Президент росії у пошуках рішення телефонував до лідерів Білорусі, Туреччини, Казахстану й Узбекистану.

Зрештою під вечір 24 червня у самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка заявили, що власник ПВК «Вагнер» у розмові з Лукашенком погодився зупинити рух найманців на території рф. Згодом пригожин і сам підтвердив, що його найманці розвертають свої колони й ідуть у зворотному напрямку, «не доходячи 200 км до Москви».

У кремлі заявили, що кримінальну справу стосовно євгена пригожина припинять, він «піде до Білорусі», а «вагнерівців» влада не переслідуватиме за спробу заколоту. Гарантією того, що пригожин зможе піти до Білорусі, «є слово президента росії».