Польща вводить обов’язковий 10-денний карантин для приїжджих іноземців, зокрема з України
Польща з опівночі 24 червня запроваджує обов’язковий 10—денний карантин для людей, які в'їжджатимуть до країни з—за меж Шенгенської зони. Зокрема і з України.
Про це під час пресконференції 23 червня повідомив заступник глави МОЗ Польщі Вальдемар Краска, передає RMF 24.
«Ми відновлюємо карантин для прибулих із-за кордону. Він буде обов’язковим для приїжджих із країн, які не входять до Шенгенської зони й не належать до простору ЄС», — заявив Краска.
Але уточнив, що від ізоляції можуть звільнити після 7 днів карантину в разі отримання негативного тесту на COVID-19.
Водночас можливості звільнитися від карантину внаслідок негативного тесту на коронавірус, зробленого впродовж 48-ми годин після перетину польського кордону, тепер не буде.
Сидіти на карантині не доведеться людям, які повністю вакциновані проти коронавірусу, а також дітям до 12 років, які перебувають під наглядом вакцинованих батьків.
Краска повідомив, що такі обмеження мають уберегти поляків від нових, більш заразних штамів коронавірусу, зокрема штаму «Дельта».
Україна теж намагається вберегтися
23 червня українська влада заявила, що більш небезпечний штам «Дельта» виявили вже й у нас. Його підтвердили одразу у двох людей ㅡ 66-річної жінки та 16-річної дитини. Вони нещодавно повернулись із Росії, де також поширився цей штам, та захворіли вже в Україні.
Через це цього ж дня громадянам, які прибули з Індії, Великої Британії, Російської Федерації, Португалії або перебували на їхній території не менше ніж сім днів, заборонили в'їжджати до України без негативного результату експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу, проведеного безпосередньо в пунктах пропуску (пунктах контролю). Ця норма почне діяти з 25 червня.
У МЗС рекомендують українцям утриматися від поїздок до країн, де спостерігається найбільший спалах цього штаму. Уряд України також розглядав можливість закриття кордонів із країнами, де поширюється штам «Дельта».
Детальніше про штам
Штам, який уперше виявили в Індії, має дві ключові мутації зовнішньої «спайкової» частини вірусу, яка прикріплюється до клітин людини.
Всесвітня організація охорони здоров’я визнала його таким, що «викликає занепокоєння», адже він є більш заразним — це вже четвертий штам, який змусив непокоїтися ВООЗ.
За даними департаменту громадського здоров'я Англії, цей штам в 1,6 раза заразніший, ніж штам «Альфа», у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та в 1,45 раза частіше — до реанімації. Водночас вакцини проти цього штаму, ймовірно, є ефективними.
У ВООЗ кажуть, що вже у 92 країнах світу зафіксували цей штам. Наразі він домінує серед хворих під час спалаху в Росії. Учені Національної академії наук попереджають, що через ситуацію в РФ новий спалах в Україні може розпочатися ще до осені.
Крім того, щонайменше в десяти країнах виявили мутований варіант штаму — «Дельта плюс». Його зафіксували у Великій Британії, США, Канаді, Португалії, Польщі, Швейцарії, Росії, Туреччині, Японії та Непалі. У МОЗ Великої Британії вважають, що мутований варіант «Дельта плюс» може бути загрозливішим, ніж оригінальний штам «Дельта».