Понад 30 тисяч хасидів хочуть приїхати до Умані на Рош га-Шана — Держетнополітики
За даними Державної служби України з етнополітики і свободи совісті, понад 30 тисяч хасидів прагнуть приїхати до Умані Черкаської області на святкування єврейського Нового року — Рош га—Шана. Державні органи вже готуються до приїзду паломників.
Про це повідомляє Держетнополітики.
«Попри наполегливі рекомендації паломникам максимально утриматися від прощі до Умані, з огляду на війну, регулярні масовані обстріли нашої країни та можливі провокації з боку росії, хасиди сприймають цю подорож як свій релігійний обов’язок», — наголошують у службі.
Державні органи провели засідання щодо проблемних питань організації заходів, пов’язаних з Рош га-Шана.
Про готовність до прибуття понад 30 тисяч прочан поінформували представники міської й обласної влади, силових структур, а також прикордонники, дипломати та митники. Водночас є «першочергові питання», які ще вирішують, а саме:
- порядок вʼїзду та реєстрації;
- убезпечення паломників;
- доброустрій мікрорайону;
- умови проживання;
- харчування паломників;
- створення гідних умов для вираження своїх релігійних почуттів.
Очільниця Умані Ірина Плетньова зауважила, що передусім йдеться про безпекові виклики, оскільки, за її словами, практично неможливо гарантувати укриття для такої кількості людей, які сконцентровані на відносно малій площі.
Цьогоріч для паломників-хасидів в Умані організували сайт та гарячу лінію, де можна дізнатися про особливості прощі, правила перебування, а також отримати цілодобову підтримку.
Що таке Рош га-Шана й чому хасиди їдуть до Умані?
Представники однієї з течій юдаїзму — брацлавські хасиди — здійснюють паломництво до Умані, бо в місті розташована могила засновника цієї течії — рабина Нахмана з Брацлава. А роблять вони це на Новий рік за юдейським календарем.
Хасиди вважають своїм обов'язком побувати хоча б раз у житті на могилі цадика Нахмана. Вони також уважають, що якщо зустрінуть юдейський Рош га-Шана біля його могили, то наступний рік буде щасливим для них. Лише 2021 року на святкування до Умані приїхали орієнтовно 30 тисяч паломників.