Черкаська ОВА закликала хасидів не їхати до Умані, але до святкування Рош га-Шана буде готуватися

Хасиди, які прибули до Умані на святкування Рош га-Шана, 25 вересня 2022 року
Хасиди, які прибули до Умані на святкування Рош га-Шана, 25 вересня 2022 рокуОб'єднана єврейська громада України / Telegram

З 15 по 17 вересня відзначатимуть єврейський Новий рік Рош га—Шана. Черкаська ОВА закликала паломників максимально утриматися від відвідин Умані через війну, регулярні масовані обстріли України та можливі провокації з боку росії.

Про це повідомив очільник обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

«Водночас ми розуміємо, що частина вірян, як і торік, усе ж наважаться приїхати. Тому спільно з міською владою, сектором безпеки й оборони, усіма профільними службами вже працюємо превентивно», — зазначив він.

За його словами, 8 серпня провели засідання спецкомісії за участі заступниці посла Ізраїлю в Україні Лірон Фінкельштейн. Передусім ОВА координує свою роботу щодо безпекових заходів, котрі, як і минулого року, будуть посилені.

«Також пропрацьовуємо інші напрями, маючи досвід попередніх святкувань. Ідеться про надання меддопомоги, функціонування закладів громадського харчування, роботу комунальників, протиепідемічні заходи тощо. Ключовий пріоритет незмінний — безпека», — додав Табурець.

Торік до Умані Черкаської області прибули понад 23 тисячі хасидів для святкування Рош га-Шана, повідомляла Об'єднана єврейська громада України. Протягом минулих років, до повномасштабної війни росії проти України, на святкування Рош га-Шана приїздили від 30 до 40 тисяч прочан-хасидів.

Що таке Рош га-Шана й чому хасиди їдуть до Умані?

Представники однієї з течій юдаїзму — брацлавські хасиди — здійснюють паломництво до Умані, бо в місті розташована могила засновника цієї течії — рабина Нахмана з Брацлава. А роблять вони це на новий рік за юдейським календарем.

Хасиди вважають своїм обов'язком побувати хоча б раз у житті на могилі цадика Нахмана. Вони також уважають, що якщо зустрінуть юдейський Рош га-Шана біля його могили, то наступний рік буде щасливим для них. Лише 2021 року на святкування до Умані приїхали орієнтовно 30 тисяч паломників.