Порошенко і держсекретар США обговорили можливу ренаціоналізацію ПриватБанку
Президент Петро Порошенко провів телефонну розмову з Державним секретарем США Майклом Помпео. Співрозмовники обговорили загрози ренаціоналізації ПриватБанку та необхідність збереження макрофінансової стабільності України, повідомляється на сайті Адміністрації президента.
Помпео запевнив у тому, що Вашингтон і надалі залишатиметься пліч-о-пліч з Україною у справі відновлення її суверенітету і територіальної цілісності. У цьому контексті було висловлено несприйняття блокування російською стороною оголошення Великоднього перемир’я на Донбасі.
Порошенко також розповів держсекретарю США, що його опонент на виборах, Володимир Зеленський, вжив термін «повстанці ДНР/ЛНР» щодо російських окупаційних військ на Донбасі.
«Президент висловив вдячність за тверду підтримку Вашингтона та закликав до більш активних зусиль, зокрема, щодо звільнення українських заручників та моряків, які незаконно утримуються в російських тюрмах», — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку. Мінфін оскаржив це рішення.
У штабі кандидата Володимира Зеленського заявили, що це рішення — результат «провалу судової реформи Порошенка». Також в команді кандидата запитали, «хто ж тоді маріонетка Коломойського?», якщо суд ухвалив таке рішення, коли президентом ще є Порошенко.
18 квітня Петро Порошенко виступив зі зверненням до нації, в якому зокрема прокоментував рішення суду визнати незаконною націоналізацію ПриватБанку. Чинний глава держави заявив, що ситуація навколо банку може призвести до дефолту і нової економічної кризи.
Заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова Михайло Міщенко вважає, що дії Порошенка щодо ситуації з ПриватБанком є передвиборчою технологією, а саме спробою залякати виборців і посіяти паніку.
У ПриватБанку заявили, що судове рішення не вплине на роботу банку.