Повітрофлотський проспект у Києві став проспектом Повітряних сил України — Кличко

Повітрофлотський проспект у Києві офіційно перейменували на проспект Повітряних сил України.

Про це повідомив міський голова Києва Віталій Кличко.

«За таку назву виступають кияни, виступає керівництво Генштабу та ГУР, наші військові. Маємо звернення від них. І це питання ми вже обговорюємо давно. Тому вважаю, що час вже поставити крапку. І пропоную нарешті ухвалити це питання. Повітряні сили щодня і щоночі боронять небо, збивають дрони та ракети, що летять на українські міста та села. І наші захисники заслуговують на те, щоб висловити їм шану і вдячність», — сказав Кличко перед голосуванням.

Нагадаємо, восени з проханням перейменувати Повітрофлотський проспект на проспект Повітряних сил до Кличка звернувся командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук. Він аргументував перейменування для «встановлення історичної та соціальної справедливості, відзначення особливих бойових заслуг, мужності, відваги та героїзму особового складу Повітряних сил». Зрештою Київська міська військова адміністрація підтримала ініціативу.

Трохи контексту

Повітрофлотський проспект розташований у Шевченківському і Солом’янському районах Києва.

Проспект виник іще у середині XIX століття як дорога до села Жуляни. До 1923 року називався Кадетським шосе. За радянських часів проспект спершу перейменували на Повітрофлотське шосе, потім — на шосе Героїв стратосфери, доки в 1963 році він не отримав нинішню назву.

Наприкінці січня Київрада оголосила, що збирає пропозиції щодо перейменування ще 27 міських об’єктів, серед яких був Повітрофлотський проспект і Повітрофлотська вулиця в Солом’янському районі.

Незабаром кілька діячів, зокрема колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко та колишній ректор Києво-Могилянської академії Сергій Квіт, запропонували перейменувати Повітрофлотський на проспект Європейського Союзу.

За даними руху «Чесно», навесні під час голосування за перейменування в соцмережах та на вулицях міста була значна кількість реклами із закликом підтримати назву на честь Європейського Союзу, за яку агітувала політична сила «Європейська Солідарність».

Утім, чимало киян були проти перейменування. Тож у Київраді запропонували компромісний варіант «Повітрянофлотський», який отримав найбільше підтримки в міському застосунку «Київ Цифровий».