У КМВА підтримали перейменування Повітрофлотського проспекту на честь Повітряних сил
Київська міська військова адміністрація підтримала ініціативу щодо перейменування Повітрофлотського проспекту на проспект Повітряних Сил ЗСУ.
Про це повідомив керівник КМВА Сергій Попко.
За його словами, нова назва проспекту «підкреслить шану, любов та повагу киян до звитяг наших Героїв».
«Сподіваємося, що кияни схвально відреагують на цю ініціативу, розраховуємо на підтримку і всебічну допомогу володарям неба — тим хто прогнав ворожу навалу, хто тримає небо, беріг і досі береже мир серця нашої держави — міста Київ нашої та рідної України», — заявив Попко.
Раніше командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук надіслав міському голові Києва Віталію Кличку лист із проханням перейменувати Повітрофлотський проспект на проспект Повітряних Сил.
За його словами, перейменування потрібне задля «встановлення історичної та соціальної справедливості, відзначення особливих бойових заслуг, мужності, відваги та героїзму особового складу Повітряних сил».
Трохи контексту
Повітрофлотський проспект розташований у Шевченківському і Солом’янському районах Києва.
Проспект виник ще у середині XIX століття як дорога до села Жуляни. До 1923 року називався Кадетським шосе. За радянських часів проспект спершу перейменували на Повітрофлотське шосе, потім — на шосе Героїв стратосфери, доки в 1963 році він не отримав нинішню назву.
Наприкінці січня Київрада оголосила, що збирає пропозиції щодо перейменування ще 27 міських об’єктів, серед яких був Повітрофлотський проспект і Повітрофлотська вулиця в Солом’янському районі.
Незабаром кілька діячів, зокрема колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко та колишній ректор Києво-Могилянської академії Сергій Квіт, запропонували перейменувати Повітрофлотський на проспект Європейського Союзу.
За даними руху ЧЕСНО, навесні під час голосування за перейменування в соцмережах та на вулицях міста була значна кількість реклами із закликом підтримати назву на честь Європейського Союзу, за яку агітувала політична сила «Європейська Солідарність».
Утім, чимало киян були проти перейменування. Тож у Київраді запропонували компромісний варіант «Повітрофлотський», який отримав найбільше підтримки в міському застосунку «Київ Цифровий».
- Поділитися: